• YARIM ALTIN
  8.083,00
  % -0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9429
  % 0,13
 • € EURO
  35,3251
  % -0,15
 • £ POUND
  41,8295
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,5408
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3734
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2035728,300
  % 1,78
 • BIST 100
  %

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat etmek hepimizin sevdiği yorgunluğumuzu atıp yeni yerler keşfetme şansı sunan ve yeni kültürle tanışıp, aktiviteler yapmamızı sağlayan keyifli bir faaliyettir. Tüm yılın yorgunluğunu atmak için ya da iş sebebiyle seyahat yapabiliriz. Seyahatlerimiz sırasında yurtiçinde ya da yurtdışında farklı lokasyonlarda bulunmamız gerekir. Kendi aracımızla, otobüsle ya da uçakla seyahat etme şansımız vardır. Seyahate çıkmadan önce yaşayacağımız riskleri düşünüp buna göre önlem alabiliriz. Bu konuda bizlere kolaylık sağlayan bir sigorta türü vardır. Seyahat sağlık sigortası nedir? Bu sigorta ile yurtiçi ve yurtdışı seyahatleriniz sırasında oluşabilecek sağlık sorunlarınızın risksiz bir şekilde çözülmesi hedeflenir. 

Seyahat sağlık sigortanız ile seyahatiniz sırasında yaşadığınız problemlere çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca yurtdışı seyahatleriniz sırasında vize işlemleriniz tamamlayabilmeniz için Schengen vizesi almadan önce bu sigortanın alınmış olması gerekmektedir. Schengen vizesi kapsamında yapacağınız tüm yurtdışı seyahatlerinden önce bu sigortanız olması gereklidir. Seyahat sigortanız yoksa yaptırmadan işlemleriniz yapılmaz. Poliçe düzenlenirken seyahatinizin süresine göre işlem yapabilirsiniz en az bir gün ya da bir yıla kadar sürelerde poliçe alabilirsiniz. Seyahat sıklığınıza göre süreyi belirlerseniz her defasında poliçe almakla uğraşmamış olursunuz. Bu da size kolaylık sağlar. Seyahat sağlık sigortası ne kadar süreyle yapılır sorusunun cevabı en az bir gün en çok bir yıl sürelerini kapsayacak şekildedir.

Ayrıca seyahat sağlık sigortası limitleri seyahat edeceğiniz ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. ABD, Kanada ve Japonya seyahatlerinizde ana teminatınızın 50.000 dolar olması talep edilir. Seyahatinizi bu ülkelerin dışında farklı bir yere yapıyorsanız teminat bedeliniz 30.000 Euro olarak belirlenmiştir. Bu limitlerde poliçe düzenlemeniz gerekir. Seyahat sağlık sigortası almak için internet yoluyla başvuru yapabileceğiniz gibi herhangi bir sigorta şirketinden de yardım alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigorta Kapsamı

Seyahat Sağlık sigortası neleri kapsar? Sigorta poliçenizle sahip olduğunuz ana teminatlar arasında; acil bir durumda ayakta ya da hastanede yatarak tedavi olma sırasında yapılan tüm harcamaların karşılanması, tıbbı nedenlerle yapılacak olan nakiller, vefat durumunda cenazenin gönderilmesi ya da defin için bulunduğu ülkede yapılan tüm masrafları karşılar. Bunlar ana teminatlardır ayrıca ek teminatlar da bulunmaktadır. Bu teminatlar arasında; bagaj gecikmesi, bagaj kaybı, pasaport kaybı, seyahatin iptal olması ya da geçerli bir sebeple yarıda kesilmesi ve amatör kayak sporu sırasında yaşanan kazalardan dolayı sağlık desteğinin alınması gibi durumları kapsar. Seyahatiniz sırasında yaşayabileceğiniz bagaj ve pasaport kaybı gibi sorunlar sizi çok zor duruma sokabilir. Bu ek teminatlar sayesinde böyle bir olumsuzluğu yaşadığınızda seyahat poliçenizle bu riskin üstesinden gelmeniz kolaylaşır. Özellikle yurtdışında yaşanan bu sıkıntıların çözümü zorlayıcı olmaktadır. 

Seyahat sağlık sigortanız kapsamında aldığınız poliçeniz sayesinde seyahatiniz boyunca aracınızla bir kaza yaparsanız hem sizin hem de karşı tarafın gereken ihtiyaçlarının karşılanmasında poliçeniz devreye girer. Özellikle maddi hasarlı kazalarda aracınızın ya da sizin zarar görmeniz durumunda, aracınızın karşı tarafın aracına ya da kişiye zarar vermesi durumunda poliçeniz işler ve bu sayede yaşadığınız sıkıntıları atlatırsınız. Böylesi durumlar yaşadığınızda sigorta temsilcinizle iletişime en kısa sürede geçerseniz yapmanız gerekenleri ve sahip olduğunuz imkanları detaylıca öğrenebilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası ile yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinizin keyifli geçmesini sağlarsınız. Sahip olduğunuz riskleri poliçeniz sizin için üstlenir.

YORUMLAR YAZ