• YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ¥ YUAN
  4,5527
  % 0,59
 • РУБ RUBLE
  0,3760
  % -0,36
 • BITCOIN/TL
  1977099,726
  % 3,41
 • BIST 100
  %

Genç Bankkart Limiti Nasıl Arttırılır?

Tüm kredi kartlarıyla aynı özellikleri taşıyan ve birçok kişinin KYK sayesinde tanıştığı Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartı olarak kullanılır mı sorusuna pek tabii ki evet yanıtı verilir. Ayriyeten size sunulan avantajlardan faydalanırken ekstra puanlar kazanabilir, kampanyalar sayesinde harcamalarınızı arttırırken masrafları minimuma indirebilirsiniz. KYK kredi kartı şeklinde de telaffuz edilen bu seçenek ile alışverişleriniz sonrasında bursunuz hesabınıza yattığında otomatik olarak borcunuz da kapanır. İstenilen gün ve saatte KYK nakit avans da çekilebilir. Böylelikle sadece alışverişler esnasında değil direkt nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zamanda da Ziraat Bankası Genç kredi kartı işinizi görmektedir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Limiti Ne kadar? Nasıl öğrenilir?

Genç Bankkart sahipleri en çok üniversite öğrencileri ve üniversite mezunlarından oluşuyor. Bunun nedeni de Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilen burs ve kredilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatması ve bunları çekmek için de bir adet Genç Bankkart’a ihtiyaç duyulması. Dolayısıyla hemen hemen her üniversitelinin bir kartı bulunuyor diyebiliriz. Böylelikle aslında bu kartın limitlerine dair detayların da öğrencilere uygun biçimde hazırlandığı belirtilebilir. KYK Genç Bankkart limiti aldığınız kredi ve burs ile orantılı olduğundan en başta güncel burs miktarıyla orantılıdır. Örneğin alışverişlerinizi Genç Bankkart kredi kartı aracılığıyla yapacağınızdan gelecek ay hesabınıza yatacak olan burs, bu borcunuzun otomatik olarak kapanmasını sağlayacaktır.

Genç Bankkart kredi kartı limit sorgulama işlemi için Ziraat Bankası mobil, internet, fiziksel şube ve ATM’lerden kartlarım alanına giderek Genç Bankkart kredi limitini öğrenme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olabilir?

Genel yönleriyle öğrencilerin eğitimleri sırasında sigortalı bir işte çalışmadığı görüldüğünden bankalar tarafından öğrencilere sunulan kredi kartı limitleri de sınırlıdır. KYK bursuyla beraber gelen Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartı limiti en çok ne kadar olabilir sorusunun cevabı ise 2022 senesinde 1700 Türk Lirası miktarındadır. Aktif olarak KYK burs veya kredisi almanız gerektiğinin de altı çizilmelidir. Söz gelimi kart sahibi olmanıza rağmen KYK’dan bir ödeme almıyorsanız limit arttırma talebi olumsuz sonuçlanacaktır. Sadece güncel olarak aydan aya hesabına KYK tarafından para yatırılan öğrencilerin kredi kartı limiti arttırılabilir.

KYK Genç Bankkart Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Bahsedilen şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız ve diğer bankalardan da herhangi bir kredi veya kredi kartı borcunu ödemede sorun yaşamıyorsanız elbette kredi kartı limitini arttırma başvurusu sizin için de geçerlidir. Ziraat Bankası’nın gençlere verdiği KYK Genç Bankkart’ın kredi kartı limit arttırma başvurusu işlemi için pek çok alternatifiniz bulunmaktadır. Öğrencilerin yani genç kesimin bu hizmeti talep ettiği düşünülürse dijital yöntemlerin daha hızlı sonuç verdiğini söylemeliyiz.

Ziraat Bankası internet şubesi, mobil uygulama ve müşteri iletişim hizmetleri, ATM ve fiziksel Ziraat şubelerine giderek KYK kredi limitini arttırmak için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer SMS ile Genç Bankkart limitini arttırmak isterseniz LIMIT yazıp boşluk bırakarak kredi kartınızın son 6 hanesini yazdıktan sonra talep edilen limiti ve aylık net gelir bilginizi belirtmelisiniz. Her bilgi arasına virgül koymayı unutmayın. Mesajınızı hazırlayıp kontrol ettikten sonra 4757’ye SMS atabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ