• YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ¥ YUAN
  4,5527
  % 0,59
 • РУБ RUBLE
  0,3760
  % -0,36
 • BITCOIN/TL
  1977099,527
  % 3,41
 • BIST 100
  %

KYK Beslenme Yardımı Nasıl Alınır?

KYK beslenme yardımı ücreti, şehir dışında okuyup KYK yurtlarında barınan öğrencilere sunulmaktadır. Diğer hizmetlere nazaran farklılıklar taşıyan beslenme yardımında yurttaki yiyeceklerden, içeceklerden faydalanılıyor. Pandemi süresince online devam eden eğitimlerin önümüzdeki dönemlerde yüz yüze sürdürülmesi kuvvetle muhtemel. Haliyle başka illere gidip üniversite hayatlarına devam edecek olanların da şimdiden bilgi alarak hazırlıklı olmaları gerekiyor. Beslenme yardımı nasıl alınır konusuyla alakalı detayları hakim olmadan hareket etmeniz halinde bazen hesapları karıştırabilirsiniz. Çünkü aylık KYK yurt ücreti ödendikten sonra barınma hakkı kazandıktan sonra üstüne yemeklerinizin önemli bölümünü de ekstradan masrafa girmeden yersiniz. Dolayısıyla beslenme yardımı almak için harici bir uğraşa gerek kalmaz.

2021 KYK Beslenme Yardımı Ne Kadar?

Kredi ve Yurtlar Kurumu genel itibariyle minimum masrafla öğrencilik hayatını idame ettirmeye çalışanların tercihidir. Eğer ki siz de yurtlarda kalıyorsanız veya kalacaksanız öncesinde bazı şeyleri bilmelisiniz. Yurt kalitenize göre ödeyeceğiniz ücretin ardından yurtta kalırken yemekhaneden de yararlanırsınız. 2021 yılı KYK beslenme yardımı ücreti sabah kahvaltısı için 5 TL, akşam yemeği için 11 TL’dir. Bu miktarlar günlük olarak verilir ve başka bir öğüne veya güne devredilemezler. Bu yüzden de o öğün süresinde harcamalarınızı yapmanızı öneririz. Kasadan geçtikten sonra tekrardan hakkınızı kullanmanız mümkün değildir.

Beslenme Yardımı Kantinlerde Kullanılabilir Mi?

Aşağı yukarı günümüzdeki her kurumun bir tane kantini bulunmaktadır. KYK kantinleri de diğer tüm kantinlerle benzer özellikleri taşımaktadır. Böylelikle yemekhane saatlerini kaçıranlar veya oradan yemek istemeyenler kantine gidip alışveriş yapabilirler. Her gün verilen beslenme yardımı kantinde kullanılır mı tarzında bir soru yöneltecek olursanız vereceğimiz cevap ekseriyetle hayırdır. Elbette bazı KYK yurtlarının yemekhane kasasında öğrencilere tost fişi verdiği de bilinmektedir. Ancak direkt olarak beslenme yardımını nakit olarak almak ve kantinde harcamak gibi bir durum söz konusu değildir. Kısacası belirli miktarda da olsa fiş aracılığıyla beslenme ücretini kantinde kullanmak isterseniz bunu görevlilere sorarak öğrenebilirsiniz.

KYK Beslenme Ücreti Yetmezse Ne Olur?

KYK yemekhanelerinde öğrencilerin problem yaşamaması adına hem nakit hem de banka kartı geçen POS’lu kasalar vardır. Öğün için verilen meblağ aldıklarınızı karşılamakta yetersiz kaldığında siz cebinizden para vererek tamamlayabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ