• YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ¥ YUAN
  4,5527
  % 0,59
 • РУБ RUBLE
  0,3760
  % -0,36
 • BITCOIN/TL
  1969155,216
  % 3,06
 • BIST 100
  %

Kripto Para Cüzdanı Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır?

Yeni nesil para birimleriyle yakından ilgileniyorsanız özellikle kripto paralardaki oynak piyasalara alışıksınız demektir. Pozisyonunuzu doğru belirlediğiniz taktirde buralarda ciddi getirilir kazanmanız içten bile değil. Fakat olası terste kalma ihtimalinde de varlıklarınızı önemli ölçüde kaybedebilirsiniz. Kripto para cüzdanı içerisindeki birimlerinizi belirli miktarlarla yatırımda kullanmalısınız. Özellikle piyasaya yeni giriş yapanların varlıklarını direkt borsada tutması ve anlık işlemlere başvurması yaşanan kayıpların başlıca sebeplerinden. Sanal cüzdan şeklinde de ifade edilen bu alanlarda halka açık olan anahtarların depolandığı yazılımsal veya fiziksel araçtan faydalanılması gerektiğini vurguluyor. Milyonlarca doların dolaştığı kripto para cüzdanı nasıl oluşturulur veya bu sanal cüzdanlar nasıl kullanır tarzındaki konulara hakim değilseniz bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Kripto Para İle Dijital Para Arasındaki Fark Nedir?

Ülke para birimlerinin dışında son zamanlarda öne çıkan farklı birimler herkesin radarında. Teknolojik gelişmelerin her geçen gün arttığı bu dönemde dijital para veya kripto para kavramları da hayatımıza entegre oldu. Finans piyasalarındaki geleneksel ve popüler bilinen yatırım enstrümanları haricinde bahsettiğimiz birimlerle de yatırım gerçekleştirmek hatta diğerlerine nazaran daha fazla getiri elde etmek mümkün. Elbette kripto para alımı satımı yaparken belli bir finans geçmişinizin, tecrübenizin bulunması gerekir. Aksi

İlgili İçerik

Kripto Sanal Para Cüzdanı Nedir?

Çok uzun bir mazisi bulunmayan kriptolar, gün geçtikçe ülke paralarından değerli hale gelmesi yediden yetmişe her türlü yatırımcıyı çekmeyi başarıyor. Haliyle başlangıç noktalarından biri olan kripto cüzdanları da öğrenilmesi gereken unsurlardan bir tanesi. Aslında sanal paraları depolayabildiğiniz araçları ifade eden cüzdan kavramı kendi içerisinde de ayrılmaktadır. Temelde kripto paraların anahtarlarının yer aldığı ve güvenle işlem gerçekleştirmenizi sağlayan bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto Cüzdan Gerekli Mi?

Söz gelimi piyasa giriş yaptığınızda kripto birimlerinize erişmek ve bunları saklamak için cüzdan gereklidir. İrili ufaklı her türlü yatırımcının sahip olduğu kripto cüzdanı içerisinde gerçek kripto paranız saklanmasa da özel anahtarlarınız barındırılır ve varlıklarınıza erişim kolaylaştırılır.

Coin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Sanal cüzdandaki anahtarların IBAN verisine benzetilmesi yanlış olmaz. Örneğin coin ile ödeme almak istediğinizde anahtarlardaki sayılardan oluşan adresi paylaşmanız yeterlidir. Böylelikle coin cüzdanı oluşturmak piyasalardaki varlığınız açısından ciddi bir önem taşımaktadır. Aksi noktada bahsedilen birimlere sahip olamazsınız ve işlem sağlayamazsınız. Böylesine bir gerekliliği bulunan kripto para cüzdanı açmak için pek çok alternatifiniz mevcut.

Kripto Para Borsası Nasıl Seçilir? Güvenilir Borsa Var Mı?

Yeni nesil teknolojilerin hayatımızı iyiden iyiye domine etmeye başladığı bugünlerde kripto para konuları aşağı yukarı her muhabbetin öznesi olmakta. Neticede konuşulan meblağları hesap ettiğimizde coinden para kazanmak gibi düşünceler herkesin aklından geçiyor ve doğrusuyla yanlışıyla birçok fikir de ortalıkta dolanıyor. Özellikle sektöre girmeyi hedefleyen yeni yatırımcılar araştırmalarına başladığında kripto para borsa hakkında çeşitli verilere ulaşabiliyor. Fakat verilerin teyit edilebilirliği ve alınan bilgilerinin kesin doğruluğu her zaman karşılaşılan bir durum değil

İlgili İçerik

Kripto Para Cüzdanı Nasıl Açılır?

Tercih ettiğiniz birimlere göre farklı cüzdanları edinmeniz şarttır. Lider coin olarak niteleyebileceğimiz bitcoin almak istiyorsanız BTC cüzdanı açmak gerekmekte. Yine Ethereum’dan bahsetmek gerekirse ETH cüzdan adresi oluşturulmalıdır. Peki kripto cüzdanı nasıl alınır derseniz, aşağıda adımlar halinde anlattığımız kripto cüzdan açma yöntemini takip edebilirsiniz.

Sanal cüzdan oluşturmak adına çeşitli uygulamalardan faydalanabileceğinizi bahsetmiştik. Fakat en çok tercih edilen ve güvenlik açısından da sıkıntı yaratmayan Blokchain uygulaması üzerinden anlatım yapacağız.

 1. Mobil cihazınızın işletim sistemine göre ilgili uygulama marketten Blokchain uygulamasını indirin.
 2. Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açın.
 3. Karşınıza gelen ekrandan “Bir cüzdan oluştur” ifadesine dokunun.
 4. E-mail adresinizi ve şifrenizi belirtin.
 5. Açılan yeni pencerede PIN kodu oluşturulacaktır.
 6. E-posta doğrulamanızı yaptıktan sonra tercihe bağlı olarak parmak izi kısmını da tamamlayabilirsiniz.
 7. Sol taraftaki menüye tıklayarak “Parayı Yedekle” seçeneğine tıklayın. Akabinde yedekleme sistem tarafından başlatılacaktır.
 8. Para Yedekleme sürdürülürken tarafınıza 12 adet kelime verilecektir. Bunları güvenli bir yere not etmeniz gerekecek. Sağlık biçimde notlamayı bitirince verilen 12 kelime arasından 3 tanesi random olarak talep edilecektir. Doğru biçimde üç kelimeyi yazdığınız anda yedekleme tamamlanacaktır.

Farklı uygulamalar veya platformlar aracılığıyla da hesap açabilirsiniz yalnız yeterli güvenlik tedbirleri bulunmadığı taktirde yaşanacak problemlerde genellikle tek başınıza kalırsınız. Dolayısıyla belirttiğimiz yerden işlem gerçekleştirmenin yanında uzmanlığına emin olduğunuz kişilerin yönlendirmelerini de dinleyebilirsiniz. Zaten cüzdan uygulamaları girdiğiniz andan itibaren size sahip olduğu yapıyı birkaç majör özellikle gösterir. İfade ettiğimiz minvalde Blokchain aplikasyonuna girilen dönemlerde ekran görüntüsü almanız dahi imkan vermemektedir.

Sanal Para Cüzdanını Nasıl Kullanabilirim?

Herhangi bir borsada yatırımlara başlamak ya da varlıklarınızı çekmek istediğinizde cüzdan adresi yardımcınız olacaktır. Cüzdanınızdan oluşturacağınız adres talebine göre hangi kripto para birimiyle ilgileniyorsanız onun adresini alıp gerekli yerlere gönderebilirsiniz. Mesela milyonlarca yatırımcının işlemlerinde ana enstrüman olan bitcoin çekme adresi nedir dediğinizde cüzdanınızı açıp saniyeler içinde adres oluşturmak mümkün.

Bitcoin Cüzdan Adresi Nasıl Alınır?

Yukarıda bahsettiğimiz cüzdan alma yöntemi ile sanal depolamanızı oluşturduysanız bitcoin adresi almak çok kısa sürecek demektir. Cüzdana Bitcoin transfer etmek istediğinizde uygulamaya giriş yapın. Kontrol paneline ulaşarak talep bölümünden bitcoin’i seçin ve açılan ekrandan adres kısmını kopyalayın. Bu şekilde bitcoin adresi nasıl alınır sorusunu cevaplandırırken transferlerde olduğu gibi alım yapacağınız platformlara da bu bilgiyi girerek hareketlerinizi somutlaştırabilirsiniz.

Mobil veya web platformları aracılığıyla bitcoin adresi almanız gerektiğinde taklitçi sahte sitelere dikkat etmeyi de unutmayın. Kurumsal firmalar sitelerindeki sertifikalarını yayınlarlar. Hemen kripto para cüzdanına giriş yapmak yerine SSL başta olmak üzere sitelerdeki güvenlik sertifikalarını kontrol edin.

YORUMLAR YAZ