• YARIM ALTIN
  8.078,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9533
  % 0,15
 • € EURO
  35,3409
  % -0,12
 • £ POUND
  41,8274
  % 0,06
 • ¥ YUAN
  4,5408
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3735
  % -0,18
 • BITCOIN/TL
  2033981,164
  % 1,58
 • BIST 100
  %

Atm’den En Fazla Para Çekme?

Atm para çekme limiti ne kadar? Hemen hepimizin öyle veya böyle kullandığı ATM’ler para çekme konusunda bazen zorluk çıkartabiliyorlar. Yüklü miktarda nakit ihtiyacımız olduğunda hemen ATM’lere koşuyor ve para çekmek istiyoruz, fakat bu aşamada ATM’lerin bizlere çıkardığı para çekme limitleri ile karşılaşıyoruz. Bankalar, kasasından hızlı bir şekilde para eksilmesini istemez. Çünkü bankaya kar ettiren şey, bankada tutulan vadesiz mevduatlar ve vadeli mevduatlar. Bu ölçüde baktığımız zaman ne kadar az para çekersek, bankalar o kadar çok kar edecek. Fakat yine de bazı bankalar ATM’den para çekme limiti konusunda problem yaratmıyor ve bu konuda yardımcı oluyorlar. Peki Atm’den en fazla ne kadar para çekilebilir?

Para Çekme Limitinin Yükseltilmesi

Pek çok banka bir günde çekilebilecek maksimum para limitini 5.000 TL’ye kadar yükseltti. Bazı bankalarda 1,000 TL’ye kadar düşebilen günlük para çekme limiti, şu anda pek çok bankada 5000 lira seviyesinde bulunuyor. Ancak bunu daha da artırabilmek mümkün. Yani bankadan günlük çekilebilecek para limitini ciddi seviyelerde artırabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden günlük maksimum para çekme limiti 5 bin lira olarak belirlenmiştir. Fakat, vadesiz mevduatlarında çok yüksek miktarda paralar bulunan bireyler için özel muamele yapılıp para çekme limitini 20 bin TL’ye kadar çıkarabildiklerini de duyduk. Yani vadesiz hesabınızda ne kadar çok para varsa, günlük olarak çekebileceğiniz para çekme limiti de o kadar artıyor. Daha detaylı bilgi edinebilmek için, Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası ya da kısa adıyla TEB, günlük 5000 lira para çekme limiti uygulamaktadır. Daha önceleri 2000 lira civarında olan ATM para çekme limiti, müşterilerden gelen pek çok talep sonrası 5000 TL’ye kadar çıkarılmıştır.

Akbank

Akbank da yüksek para çekme limiti olanağı sağlayan bankalardan biridir. Eğer Akbank ile çalışıyorsanız, herhangi bir Akbank ATM’si üzerinden günlük 5000 liraya kadar para çekebilirsiniz. Akbank ATM’sinden çekilebilecek günlük para limiti, Neocard sahiplerine özel olarak 7000 liraya kadar da çıkabiliyor. Yani bir Akbank Neo kartınız varsa günlük 7000 liraya kadar para çekme imkânınız bulunmaktadır.

Enpara

Enpara’da sabit olarak bir limit bulunmasa da genel olarak ATM para çekme limiti 7500 lira olarak biliniyor. Enpara’nın kendi ATM’si olmadığından, diğer bankaların ATM’si üzerinden 7500 liraya kadar para çekebiliyorsunuz. Fakat bu para çekme limiti, internet üzerinden de artırılabilmektedir. Enpara internet şubesi üzerinden ATM günlük para çekme limitini istediğiniz kadar artırabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası’nın uygulamış olduğu günlük para çekme limiti 5000 liradır. ATM üzerinden uygulanan bu limit, şubede daha farklı. Şube üzerinden çekilen paralar için herhangi bir limit veya bir kota uygulanmıyor.

İş Bankası

İş Bankası müşterileri, İş Bankası ATM’lerinden banka kartları ile 2000 liraya kadar günlük para çekebilmektedirler.  İş Cep Karekod kullanan müşteriler ise ek olarak 3000 lira daha para çekme limiti alabiliyor, yani toplamda hem banka kartı hem de karekod ile yapılan çekimler için uygulanan günlük limit 5000 lira.

Halkbank

Halkbank ATM’lerinde günlük para çekme limiti oldukça az. Halkbank ile çalışıyorsanız, günlük çekebileceğiniz para miktarı yalnızca 1500 liradır.  Şubeler için herhangi bir limit barındırmayan Halkbank, ATM’ler için 1500 lira limiti uygun görmektedir.

Vakıfbank

Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biri olan Vakıfbank’ta günlük nakit para çekim limiti 5000 lira olarak uygulanıyor. Herhangi bir Vakıfbank ATM’sine giderek bir gün içinde 5000 liraya kadar para çekebilirsiniz.

Yapı Kredi

Bireysel müşteriler için 2000 liraya kadar günlük atm para çekme limiti uygulayan Yapı Kredi Bankası, kurumsal müşterileri için ise 5000 liraya kadar para çekme limiti uyguluyor. Buna bağlı olarak Yapı Kredi’de bir şahsi hesabınız varsa, herhangi bir Yapı Kredi ATM’sinden statünüze göre 2000 lira ile 5000 lira arasında nakit para çekebiliyorsunuz.

Kuveyt Türk

Müşterileri için günlük 3000 lira para çekme limiti uygulayan Kuveyt Türk, kendi ATM’lerine ek olarak, komisyonsuz PTT ATM’lerinden de 2000 liraya kadar nakit para çekim imkânı sağlamaktadır. Hem kendi ATM’si hem de PTT ATM’lerinden toplam nakit para çekim limiti 5000 liradır.

YORUMLAR YAZ
 • Hüseyi̇n1 ay önce
 • Makalede bahsedilen para çekme limitleri bankalar arasında oldukça farklılık gösteriyor. Bu limitleri iyi araştırmak ve kendi ihtiyaçlarına göre en uygun bankayı seçmek önemli. Teşekkürler bilgilendirici yazı için.