• YARIM ALTIN
  8.135,00
  % -0,61
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2612
  % 0,17
 • € EURO
  35,0586
  % 0,18
 • £ POUND
  41,0451
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  4,4542
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3574
  % 0,45
 • BITCOIN/TL
  2292538,369
  % 6,91
 • BIST 100
  %

10 Bin TL İle Hangi İşler Yapılabilir?

İnsanlar gelecekteki problemleri düşünerek çoğu zaman bir kenarda para toplarlar. Böylece işten çıkarılma ya da ansızın nakit ihtiyacı sırasında birikimlerinin bir bölümünü kullanıp kendilerini rahata erdirirler. Gelgelelim bazıların amacı ise düzenli bir işte çalışıp kazanılan parayla yatırım yapmak veya iş kurmaktır. Türkiye’de iş yapmak çeşitli zorlukları içerisinde barındırırken önemli meblağları toplamaksa apayrı zorluktadır. Haliyle herkesin iş yapmaya ayıracağı yüz binlerce lirası olmayabilir. Böylelikle düşük yatırımlarla ortaya çıkarılabilecek modeller hakkında hangi işler yapılabilir gibi muhabbetler dönmektedir. Birçok işletme özellikle sürümle kazanırken ve ülkedeki ekonomik dengesizlik artmışken başarıya ulaşmak kolay değil. Yapılabilecek işlerin belirlenmesi ve yürütülmesi programlanmalı ve plana uygun ilerlenmelidir. Aksi taktirde eldeki para da kısa bir sürede buharlaşabilir ve ekstradan zarar dahi edilebilir. Yine girişimciliğe yeni atananlar en basitinden 10 bin TL ile hangi işler yapılabilir konusunu araştırıyor. Çünkü tutar yüksek olmadığından nasıl hareket edileceği bilinemiyor ve doğru kullanılmadığında da kayıp yaşamak çok olası.

10 Bin Türk Lirası İle Hangi İşler Yapılabilir?

Yazımıza konu aldığımız soruyu çevrenizdekilere sorduğunuzda herkesten bambaşka cevaplar alırsınız. Nihayetinde insanların fikirleri, düşünceleri şahsi tecrübelerince şekillendiğinden kazançlıdır diyebilecekleri işler de geçmişte denk geldikleri alanlardan olacaktır. Fakat sektörlerin onlarca değişkenle sürdürülmesi ve herkesin aynı yetenekleri sergileyememesinden dolayı uzun vadeli para kazanmak da mümkün olamıyor. Söz gelimi 10 bin Türk Lirası ile hangi işler yapılabilir hakkında cüzi miktarla başlandığından mütevazı seçenekler önerilebilir. Eğer ki aklınıza hemen üst düzey şeyler geliyorsa başka bir yerden para bulmadan bunu gerçekleştiremezsiniz.

1. Bayilik Almak

Aktif biçimde hizmet sunan markaların bayiliğini alıp iş kurarsanız kazanç kapısı aralanabilir. Çünkü bireylerin aklındaki marka algısı genellikle tüketim alışkanlıklarını yönlendirince dükkanınızın girişinde de tanınan bir isim yazıyorsa müşteriler size yönelecektir. Bu anlamda mahallenizdeki bayilikleri de düşününce aslında ne kadar fazla olduğunu fark edeceksiniz. Yiyecek, giyim, kozmetik gibi alanlarda devamlı nakitin döndüğü noktalarda bayilik almak hangi işler yapılır sorusunun bir cevabı olabilir.

2. Çiğköfteci Açmak

Sokakların göze çarpan yerlerinde büfe tarzındaki çiğköfteciler de son dönemin modası. Metrekaresinin azlığı sayesinde kira tutarları aşağılara inerken çiğköfte yiyeceğini hazırlama sırasında öyle acayip bir sistem gerekmez ve harcamalar minimuma iner. 10 bin TL ile yapılabilecek işler açısından herkes tarafından tavsiye edilirken yine bir önceki maddede belirttiğimiz üzere bayilik alarak başlarsanız işiniz kolaylaşır. Çünkü kendi markanızla yola çıkarsanız vatandaşlar pek aşina olmadığından hemen dükkanınıza uğramayabilirler.

Çiğköfte bayilik fiyatları ise ekseriyetle 10 bin Türk Lirasını aşmaz. Olabildiğince yüksek sayıda şube açmaya çalışan kurumlar bu tutarı minimum seviyede tutmaya çalışırlar. Örneğin O Ses yakaladığı şöhret itibariyle 10 bin lira isterken Hacıalioğlu 6 bin lira, Battalbey 2 bin lira isterken ÇiğKöftem hiçbir ücret talep etmemektedir. Özellikle ücretsiz bayilik alırsanız ilk etapta kira, malzeme derken düzgün bir hesapla 10 bin lira ile hangi işler yapılabilir derken kendinizi çiğköfteci açmış halde bulabilirsiniz.

3. Seyyar Satıcılık, Pazarda Tezgah Açmak

Sokakta, parkta bol bol görebileceğiniz baloncular, pamuk şeker satıcılarının masrafı 10 bin TL’nin dahi altındadır. Seyyar satıcılık yaparak gündelik paralarını kazanırlarken kalabalık mekanlarda zaman geçirerek birçok kişinin maaşından fazla kazanmaktadırlar. Aynı zamanda seyyar satıcılığın yanında pazarlara gidip ufak ürünleri pazarlamayı hedefleyip tezgah açabilirsiniz. 10.000 liranın hepsini buraya yatırmak aklınıza geliyorsa belediyeyle konuşup kendinize yer tahsis etmeniz gerekir.

4. Hediyeci Dükkanı Açmak

Sevgilisini, dostunu, eşini, arkadaşını sevindirmek hepimizi mutlu eder. Doğum günü, sevgililer günü, anneler günü gibi sayısız özel günlerin kutlandığı bu dönemde hediyelerin yeri tartışılmaz. Haliyle benzerlerinin dışına çıkabilecek onlarca hediyeyi bir arada bulundurup satabileceğiniz dükkan açabilir ve herkesin ilgisini çekebilirsiniz. Kira ve ürün hesaplamanızı ilk ay için 10.000 TL‘nin altında tutarsanız satışlarınızdan gelecek gelirle kar edebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ