• YARIM ALTIN
  8.138,00
  % -0,58
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2317
  % 0,15
 • € EURO
  35,0505
  % 0,15
 • £ POUND
  41,0211
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  4,4542
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3570
  % 0,41
 • BITCOIN/TL
  2287611,597
  % 6,46
 • BIST 100
  %

Sms Başvurusu ile En Fazla Ne Kredi Alınabilir?

Müşteri sayısını arttırma hedefindeki bankalar, çeşitli kampanyalar gerçekleştirir. Böylece yeni insanların da dikkatini çekerek kendi müşterileri olmalarını sağlarlar. Halihazırda kredili ürün kullandırma hizmetleri en fazla rağbet gören işlemler arasındayken krediler özelinde yeni açıklamalar yapılması, kolaylıklar sağlanması sirkülasyonu da yükseltiyor. Aynı zamanda hizmetlere ulaşma ve iletişim kurma noktasında uzaktan talep oluşturabilme imkanı sunan bankalar her zaman bir adım öne çıkıyor. Örneğin web sitesi üzerinden veya SMS başvurusu ile kredi almak son dönemlerde moda. Birçok banka dakikalar içerisinde atacağınız bir SMS mesajı ile adınıza önemli meblağlar çıkartabiliyor. Haliyle vatandaşlar bahsettiğimiz durumdan faydalanmak adına zaman kaybetmeden harekete geçiyor. Başvurunun dışında ne kadar bir miktar elde edileceği de merak konusu. SMS başvurusu ile en fazla ne kadar kredi alınabilir denildiğinde aslında çalışacağınız finans kuruluşuna ve aylık gelirinize göre değiştiğini söyleyebiliriz. Dolayısıyla verilecek cevap kendi içerisinde ayrılmaktadır.

SMS Başvurusu İle En Çok Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Kamu ve özel fark etmeksizin neredeyse tüm kurumlar prosedürlerini online platformlara taşıma aşamasındalar. Nihayetinde daha az insan gücüyle müşterilere hizmet verilebildiğinden giderler bir hayli azalıyor. Gelgelelim yeterli altyapı sağlanamadığı zamanlarda da kişiler hesaplarına ulaşamıyor, para aktaramıyor vesaire. FinTech denilen finansal teknolojiler bulunduğuz yıl genelinde konuşulduğunda ülkemizde de geliştiğinden günümüzde böyle problemler yaşanmıyor. İnternetten veya SMS başvurusu ile kredi çekmek için yeterli altyapının hemen hemen tüm bankalarda var olduğu söylenebilir. Dolayısıyla talebinizin ardından fazla zaman geçmeden para hesabınıza yansır ve güvenle harcayabilirsiniz.

Merak edilen hususlardan birisi de SMS başvurusu ile alınacak en fazla kredi miktarı. Öncelikle sizlere hangi kredi türlerinde olanak bulabileceğiniz belirtmemiz gerekmektedir. Söz gelimi konut veya taşıt kredisi istiyorsanız bunların genellikle reddedildiğini söyleyebiliriz. Çünkü bu iki kredinin TL karşılığı ihtiyaç kredisine göre yüksektir. SMS ile mesaj atıldığında otomatik sisteme benzer süreçte kredi verildiğinden büyük miktarlardaki kredilere izin verilmez. Bu yüzden orta ve küçük ölçekteki ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

SMS ile kredi başvurularındaki üst limit ise başvuruda bulunacağınız bankaya göre değişse bile ekseriyetle 10 bin ile 50 bin lira arasında olabileceğini ifade edebiliriz. Aradaki fark kişinin finansal siciline bakılarak belirlenmektedir. Dolayısıyla gelir düzeyiniz yüksekse ve önceki bankacılık işlemlerinde disiplinli bir görüntü çizmişseniz muhtemelen maksimum düzeyde para hesabınıza yansıyacaktır. Örnek üzerinden yol çıkarsak 3000 TL gelire sahipseniz vade taksitleriniz gelirinizin en fazla yüzde 50’si olabileceğinden, aylık 1500 TL’nin ödendiği kredilerden faydalanabilirsiniz. Ardından vade sayınızla aylık ödeme miktarını çarptığınızda SMS başvurusu ile alınabilecek kredi miktarı bulunur.

Hangi Bankalar SMS Başvurusu İle Kredi Verir?

Bankalar sanal alanlara yatırım yapmaya başladığından özellikle internet tabanlı başvurulara pozitif bakmaktadır. Yine SMS başvurusu ile kredi veren bankalar da hiç az değil. Böylece bütçenize, ekonomik durumunuza bakarak size rahat şekilde borç verebilecek kurumları şöyle sıralayabiliriz:

 1. Yapıkredi
 2. Denizbank
 3. TEB
 4. İş Bankası
 5. Akbank
 6. Şekerbank
YORUMLAR YAZ