• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Sigortası Olmayanlar Bankadan Kredi Çekebilir Mi?

Ekonomik dengesizliklerin artık yediden yetmişe herkesi etkilediği bu günlerde gündelik temel ihtiyaçların karşılanacağı ücretler bile bazen bulunamayabiliyor. Özellikle ev geçindiren ve büyük borcu olanlar da çareyi bankalara başvurarak arıyor. Nihayetinde kredi çekmek belirli süre insanları rahatlatıyor ve sonrasındaki gelirlerle kredileri kapatmak mümkün olabiliyor. Tahmin edeceğiniz üzere herkesin bu kurumlara yönelmesiyle birlikte kredi çekme şartları da oldukça zorlaştı ve kredi başvurusu gerçekleştirenlerin önemli bölümünün negatif sonuç aldığını söyleyebiliriz. Bir de düzenli bir geliriniz yoksa yani bir işyerinde çalışmıyorsanız ve sigortası olmayanlar kategorisindeyseniz işiniz daha da zor. Lakin sigortasız olanlar bankadan kredi çekebilir mi dediğinizde de tamamen olumsuz konuşmak doğru değildir. Çünkü değerlendirmeler yapılırken sadece sigortası olmayanlar ve olanlar olarak bir ayrım yapılmaz ve pek çok parametre işin içine katılır. Peki sigortası olmayan birisi bankadan kredi çekebilir mi sorusunun yanıtı nedir derseniz, cevabını yazımızın ilerleyen bölümünde bulabilirsiniz.

Geliri Olmayan Kredi Çekebilir Mi?

İnsanlar ekonomik durumlarını değerlendirirken bazen çeşitli noktalara takılıp kalabiliyorlar. Neticede standart bir bireyi ele aldığınızda sadece maaşının bulunduğu hesap edilir. Fakat sigortalı bir işte çalışarak kazanacağınız düzenli bir maaştan farklı şekilde gelir elde edebileceğiniz kaynaklar da mevcuttur. İşte bankalar sigortası olmayanlara kredi verir mi konusunun sonucu belirlenirken bahsettiğimiz bu tarz detaylar da incelemeye tabi tutulur.

Sigortam Yok Nasıl Kredi Çekebilirim?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki sigortasız kredi çekmek mümkün olduğunda dahi sigortalılara nazaran hareket kabiliyetiniz daha az olacaktır. Böylece çok ciddi rakamlara çıkamayacağınızı veya istediğiniz düzeyde vade sayısına erişememe ihtimalinizden söz etmeliyiz.

Kredi Almak İçin Sigortalı Olmak Şart Mı?

Bankaların sigorta talep etmesinin en önemli nedeni aylık bir kazancınızın olması ve kredinizi tekrar geriye ödeyebilme imkanınız bulunmasıdır. Haliyle ilk maddelerden birisi de sigortalılık durumudur. Normal bir kredi başvurusu gerçekleştirdiğinizde değerlendirmeniz ancak minimum 6 aylık bir sigorta geçmişiniz olduğunuzda sağlanır. Ancak maaş haricinde üzerinize kayıtlı mal mülk bulunduğunda ve bunlardan gelir elde ettiğinizi belirli ölçülerde kanıtladığınızda kredi alma ihtimaliniz artar. Özellikle taşınmaz mal varlıklarının bu noktada bankalar tarafından pozitif değerlendirildiğini söylemeliyiz.

Sigortası Olmayanlar Bankadan Nasıl Kredi Çekebilir?

Yazımızın bu bölümüne kadar olan yeterlilikleri taşıyorsanız yani işiniz, maaşınız yoksa bile üstünüze kayıtlı olan malları, mülkleri, kira gelirlerini vesaire bir şekilde kanıtlayabiliyorsanız yollar açılmaya başlamış demektir. Sigortası olmayan biri bankadan nasıl kredi çeker cevabının geri kalanı ise geçmiş bankacılık ve kredi harcamalarınız ile ilgilidir. Eğer yüksek bir kredi puanına sahip değilseniz ve kredi kartı gibi ödemelerinizi geciktirmiş hele de yasal takibe takılmışsanız maalesef ki alamazsınız. Pek fazla sıkıntı yaşamadığınızı düşünüyorsanız aşağıdaki bankalara kredi başvurusu yapmak sonuç getirebilir.

Sigortasızlara Kredi Veren Bankalar

1. TEB
2. Fibabanka
3. Denizbank
4. Şekerbank
5. ING Bank
6. QNB Finansbank

Çalışmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Kredi adı verilen hizmetler genellik yüksek meblağlardan ve uzun vadelerden oluştuğu için alınması daha meşakkatlidir. Kredi kartı ise diğerine oranla düşük limitlerle sunulduğundan dolayı kısmen rahat alınabilir. Çalışmayanların bankadan kredi kartı alması için farklı bankalardaki eski borçlarını zamanında ödemiş olması genellikle yeterli kabul edilir.

Çalışmayan Öğrenci Kredi Çekebilir Mi?

18 yaşınıza gelmediyseniz kredilerin asla verilmeyeceğini belirtelim. Onun haricinde reşit olmuşsanız bile öğrencilerin kredi noktasında diğer bireylere nazaran şanssız olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan kredi veya burs alıyorsanız şansınızı Ziraat Bankası’ndan denemeniz en mantıklısı olacaktır. Önemli miktarlarda krediye erişemezseniz dahi limiti size göre fena olmayan bir kredi kartına ulaşmanız olasıdır.

YORUMLAR YAZ