• YARIM ALTIN
  8.137,00
  % -0,59
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2334
  % 0,16
 • € EURO
  35,0551
  % 0,17
 • £ POUND
  41,0342
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  4,4545
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3570
  % 0,42
 • BITCOIN/TL
  2287611,403
  % 6,46
 • BIST 100
  %

Faizsiz Taksit Yapan Kredi Kartı Veren Bankalar

Ekonomik sistem içerisinde genel ve gündelik harcamalarını elinde bulunan nakit paralarla sağlayamayanların yolu yoğunlukla bankalardan geçiyor. Bankanın verdiği kredi kartı sayesinde belirli harcamaları yapmak veya nakit avans çekilerek diğer borçların ödenmesi mümkün. Ancak halihazırda var olan borçlar kişileri zor durumda bırakırken üstüne kredi kartı faiz borcu da eklenince işler iyice çıkılmaz bir hal alıyor. Bu yüzden vatandaşlar genellikle faizsiz taksit yapan kredi kartı var mı tarzında soruların cevabını araştırarak masrafları minimuma indirmeye çalışmaktadır. Fonksiyonel ve aynı zamanda en az masrafla hizmet veren kartlar da herkesin tercihi oluyor.

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Büyük ölçekli ödemelerin gerektiği noktada normal krediler devreye girerken kısa ve orta ölçekli ödemelerde ise ekseriyetle kredi kartı çözüm sağlamaktadır. Normal bir krediyi alırken oldukça detaylı süreçlerden geçilir fakat kredi kartı başvurusu yaparken ortalama bir kişinin aşamaları başarıyla geçtiği herkesin malumudur. Ancak burada da faizsiz kredi veren bankalar ön plana çıkmakta. Nihayetinde bu kurumlar da belirli bir kar oranı elde etmek istediğinden hizmetlerde sunulan masraflar vatandaşların o hizmetten vazgeçmesine neden olabiliyor. Faizsiz kredi kartı veren banka konusunda farklı alternatifleri bulabilmek mümkün.

Faizsiz Taksitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Enflasyonun her geçen gün arttığı ülkemizde ürün ve hizmetlerin de fiyatı artıyor. Dolayısıyla bazen elimizde bulunan paralar istediğimiz şeyi almaya yetmeyebiliyor. Bu noktada fazla borçlanmadan hatta mümkünse hiç borçlanmadan faizsiz taksit yaparak alışveriş kişilerin isteğidir. Kredi kartları genellikle belirli faiz oranlarıyla taksit yaparken bazı bankaların faizsiz taksit yapan kredi kartı mevcuttur. Söz gelimi aşağıda belirteceğimiz kurumların taksitli kredi kartlarını tercih ettiğinizde belirli vadeye kadar hiçbir faiz ödemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Sadece belirtilen vadeleri aştığınız taktirde cüzi miktarlar yansıtılabilir.

Hangi Kredi Kartları Faizsiz Taksit Yapıyor?

1. Enpara.com

Finansbank’ın dijital bankacılık şubesi olan Enpara’nın kredi kartını edindiğiniz taktirde faiz ödemeden taksit yapma imkanına ulaşabilirsiniz. Her ay toplamda 3000 Türk Lirası değerindeki 3 harcamanızı faiz olmadan taksitlendirebilirsiniz.

2. Bankkart

Ziraat Bankası’nın bireysel ve genç olarak iki farklı şekilde hizmete sunduğu Bankkart ile 250 ile 5000 Türk Lirası arasındaki işlemlerinizi 4 aya kadar faizsiz sonradan taksitlendirme şansınız var.

3. Sağlam Kart

Kuveyt Türk’ün kredi kartı olarak sunduğu Sağlam Kart özellikle eğitim ve sağlık sektöründeki harcamalarınızı faize gerek duyulmadan 5 taksite bölmektedir. Ayrıca 200 liranın üstünde düzenli alışveriş yapan müşterilerine de 1 yılı tamamladıklarında 50 Türk Lirası değerinde altın vermekte.

4. Filika

Ziraat Katılım’ın bünyesinde bulunan Filika faizsiz kredi kartı birçok sektördeki alışverişlere minimum 2 – maksimum 36 ay biçiminde bir faizsiz taksitlendirme imkanı verir.

Hangi Alışverişlerde Kredi Kartından Taksit Yapılmaz?

Türkiye’deki bankacılıkla ilgili yasal düzenlemeler gereği kurumlar ve müşteriler belirli çerçeveler içerisinde hareket etmekle yükümlüdür. Bu düzenlemelerin içerisinde kredi kartları da dahil edilmiştir. Böylece vatandaşların hem kendi bütçelerini bozmaması hem de kurumların kar zarar dengesini koruması sağlanmıştır. Dolayısıyla bazı alışverişlerde kredi kartı ile taksit yapılmaz. Kimileri detaylara tam olarak hakim olmadığından hangi alışverişte kredi kartı ile taksit olmaz diyebiliyor.

Telekomünikasyon, doğrudan pazarlamayla alakalı harcamalar, yurt dışı merkezli alışverişler, gıda, yemek, alkol içeren içecekler, kozmetik, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemeleri, hediye çekleri veya kartları tarzında somut ürün içermeyen alımların ardından sonradan taksitlendirme seçeneği sunulmamaktadır. Böylece faizsiz kredi kartı veren banka aracılığıyla bir hizmete kavuşsanız dahi alacağınız ürün veya hizmetin taksit yapılmayan alışverişler arasında olmadığına dikkat etmelisiniz.

YORUMLAR YAZ