• YARIM ALTIN
  8.150,00
  % -0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2147
  % 0,11
 • € EURO
  35,0230
  % 0,08
 • £ POUND
  40,9896
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,4514
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3565
  % 0,28
 • BITCOIN/TL
  2297763,552
  % 6,64
 • BIST 100
  %

KYK Burs Kartı İle İnternetten Alışveriş Yapılır Mı?

Üniversite eğitimlerinde öğrencilerin bazıları maddi imkansızlıklardan dolayı sıkıntılar yaşadığından Kredi ve Yurtlar Kurumu adeta bir yardım eli uzatarak gençlere geri ödemesiz KYK bursu veya sonradan ödemeli kredi vermektedir. Her ne kadar tüm ihtiyaçları karşılamasa da bu miktarların öğrencilerin geçimlerini kolaylaştırdığını söylemek mümkündür. KYK burs kartı ile gerek temel ihtiyaçlar gerek eğitim masrafları karşılanabiliyor. Yine günümüzde oldukça popüler bir hale gelen ve neredeyse harcamaların yarısından fazlasının yapıldığı internet alışveriş dahi bu burslarla gerçekleştirilebiliyor. Örneğin bir öğrenci KYK burs kartı ile internetten alışveriş yapabiliyor ve e-ticaret platformlarında dilediğini satın alabiliyor. Üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin pek çoğu sisteme ve kullanım yöntemlerine hakim olmadığından KYK bursu ile internetten alışveriş yapılıyor mu tarzında sorular da yöneltebiliyor.

KYK Genç Bankkart İle Online Alışveriş

Kredi ve Yurtlar Kurumu sunduğu burs ve kredi hizmetlerini öğrencilere Ziraat Bankası aracılığıyla ulaştırmaktadır. Dolayısıyla bu hizmetlerden faydalananlar da en az birer tane Ziraat Bankası hesabına ve öğrencilere özel hazırlanmış Genç Bankkart’a sahip olmakta. KYK burs kartı denile ürün aslında Ziraat Bankası Genç Bankkart’a tekabül etmektedir. Bu kart sayesinde fiziksel POS’lardan harcama yapabildikleri gibi bursla internetten harcama sağlanıyor. KYK ile özdeşleştiğinden harcamalarda veya hareket kabiliyetinde bir kısıtlama olduğu yönünde yanlış bir algı olsa da KYK ve Genç Bankkart işbirliği sayesinde diğer bankaların kartlarındaki hemen hemen tüm özelliklerin kullanılabildiği söylenebilir.

ilginizi çekebilecek yazılar;

KYK Bursu ve Genç Bankkart İle İnternetten Alışveriş Nasıl Yapılır?

Yükseköğreniminize yeni başladıysanız ve elinizde size ait bir Genç Bankkart varsa KYK ödemeniz hesabınıza yattığınızda harcamalarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Harçlık Avans ve KYK kredi kartı sayesinde bursunuz yatmadığı zamanlarda bile alışveriş yapabildiğinizin altını çizelim.
KYK bursuyla internetten alışveriş nasıl yapılır sorusunun cevabı tıpkı diğer kartlar gibidir. Herhangi bir alışveriş platformunda sepetinizi tamamlayıp ödeme kısmına geldiğinizde kart üzerindeki numarayı, son kullanma tarihini ve CVV bilgisini girerek KYK bursunu internet alışverişlerinde kullanmak mümkün. Alışverişi yaparken banka kartını mı kredi kartını mı kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Çünkü Genç Bankkart hem banka hem kredi kartı özelliğini taşıdığından ön yüzünde ve arka yüzünde belirtilen ifadelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Genç Bankkart Kredi Kartı Özelliğini Açma

KYK bursunuzun veya kredinizin bağlı olduğu Genç Bankkart kredi kartı özelliği açık değilse alışverişi gerçekleşmeyecektir. Bu yüzden fazla kullanmadıysanız veya açık olup olmadığından emin değilseniz başka bir sorun olduğundan şüphelenebilirsiniz. Bu yüzden ilk etapta şubeden Genç Bankkart’ı alırken aynı zamanda kredi kartı özelliğine başvurduğunuzdan emin olun. Kredi kartı olarak hiç işlem sağlamadıysanız öncelikle Ziraat Bankası ATM’sinden şifreli bir işlem yapmalısınız. Kartı çıkartıp tekrar taktığınızda karşınıza gelecek menüden kredi kartını seçtiğinizde Genç Bankkart kredi özelliği nasıl açılır sorusunun cevabını almış olacaksınız.
Ayriyeten KYK burs kartının kredi kartı özelliğini açtıysanız dahi internetten alışveriş yapma yani e-ticaret izni verilmelidir. Ziraat Bankası’nın internet ve mobil şubelerinden ya da müşteri hizmetlerinden KYK kredi kartı internetten alışveriş yapma iznini onaylayabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ