• YARIM ALTIN
  8.149,00
  % -0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2273
  % 0,14
 • € EURO
  35,0509
  % 0,15
 • £ POUND
  41,0190
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  4,4529
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3568
  % 0,35
 • BITCOIN/TL
  2287611,673
  % 6,46
 • BIST 100
  %

Findeks Orta Riskli Ne Demek

Findeks Orta Riskli Ne Demek? konumuz üzerinden Findeks orta riskli kredi notuna sahip olma şartları ve puanı hakkında bilgiler alabilirsiniz!

Günümüzde birçok kişi bankalardan kredi çekmekte ve ihtiyacı olan parayı bu şekilde tedarik etmektedir. Kimi ihtiyaç kredisi çekerken, kimi de ev kredisi ya da taşıt kredisi çekmektedir. Herkesin farklı ihtiyaçları olsa da bankalardan çekilen kredi hesaplaması ve kredi notunun önemi aynıdır. Findeks kredi notunuzun riskli ya da az riskli olması kredi almanızı olumlu ya da olumsuz olarak etkilemektedir. Kimilerinde ise findeks kredi notu orta seviyede olup, kredi çekerken buna göre hesap yapılmaktadır.

ilginizi çekebilecek yazılar:

Findeks Risk Raporu Nedir?

Günümüzde birçok işveren iş anlaşmaları yapacağı kişilerden findeks risk raporu talep etmektedir. Bu rapor çok küçük meblağlar ile elde edilebilirken, bunu online olarak da talep edebilirsiniz. Talep ettiğiniz kişinin izni olduğu sürece findeks risk raporunu talep ederek iş anlaşması yapacağınız kişinin bankalar ile olan durumunu da net olarak görebilirsiniz. Evinizi kiraya mı vereceksiniz findeks risk raporu ile kiracınız olacak kişinin risk durumunu anında öğrenebilirsiniz.

Findeks Orta Riskli Rapor Nedir Ve Bu Rapor Nasıl Hazırlanıyor?

Kredi notunuzu belirleyecek olan faktörlerden biri ve en önemlisi bankalar ile yaptığınız çalışmalar sonrasında ortaya çıkan rapordur. Ortaya çıkacak olan bu raporun sonucunun ne olacağı tamamen sizin bankalar ile olan ödeme düzeniniz ile ya da düzensizliğiniz ile ilgili direkt olarak etkilemektedir. Tüm kredi ödemelerinizi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında yaparsanız alacağınız rapor iyi olacaktır Ancak ödemelerinizde yaşadığınız sorunlar ise kredi notunuza olumsuz olarak yansıyacaktır.

Kredi notu sorgulama sonrasında 0 – 1900 arası bir kredi puanı ortalaması ile hesap yapılır. Kredi notuna göre iyi, çok riskli, az riskli, orta riskli ve çok iyi şeklinde findeks kredi notunuz ortaya koyulur.  Kişisel kredi notunuz ortaya çıkan bu verilerde en azından 800 ve üzeri bir puana sahipseniz, findeks raporunda kredi notunuz orta riskli olarak çıkmış demektir. Yani kredi çekmeye uygun olarak görülerek bankalardan kredi çekebilirsiniz. Findeks orta riskli kredi notuna sahip olmak için üzerinize kayıtlı faturaların bile düzensiz ödenmemesi gerekiyor. Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak zamanında ödeyerek orta riskli grupta yer alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ