• YARIM ALTIN
  8.169,00
  % -0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2169
  % 0,11
 • € EURO
  35,0329
  % 0,11
 • £ POUND
  40,9968
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,4507
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3563
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  2285777,519
  % 6,10
 • BIST 100
  %

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın tamamına kredi veren bankalar var mı? Bankalar, arabaların tamamına kredi verebiliyor fakat bunun için farklı yöntemler kullanmanız gerek. Eğer bir araba satın almak istiyorsanız ve peşinat ödeyecek bir bütçeniz yoksa, ekstra krediler de çekerek bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu uygulamak için aylık gelirinizin iki adet krediyi de aynı anda çekebilecek seviyede olması gerekiyor. Ayrıca kredi notunuzun düşük olmaması da aranan şartlardandır.

Arabanın tamamına kredili araçlar türünde internette pek çok ilan dolaşmakta ve yine bu ilanlar kelepir adı altında sunulan banka kredisi ile alınmış araçlardır. Bankaların pek çoğu galeriler ile anlaşma yapmakta ve firmalara bir kredi başvuru ekranı sunmaktadır. Bu ekran sayesinde pek çok Galeri, kasko değeri yüksek araçlar için tamamına kredi imkân sunabilmektedir.

Arabanın Tamamına Kredi Çekilir Mi?

Araç kredileri yasalarla korunan bir kredi tipi olduğu için bankalar bu konuda önlem almaktadırlar. Bir araç satın almak istediğinizde bankalardan kredi çekerken, bu kriterlere uygunluk sağlamak gerekir. Arabanın tamamına kredi çeken kişiler, başvuru yapmak istediklerinde bu başvurularından hızlı bir şekilde olumsuz yanıt alırlar, çünkü taşır kredileri, kasko bedelinin en fazla yüzde 70’i kadardır.

Bir örnekle hemen anlatalım, kasko bedelinin 100 bin lira olduğu bir aracı satın aldığınız zaman bu araç için en fazla 70 bin lira kredi verilebilmektedir, aynı zamanda bankaların aradığı en önemli kredi şartları arasında arabanın maksimum 5 yaşında olması da vardır. 5 yaşın üzerinde araçlar için bankalar genelde kredi vermek istemez. Bunun için vatandaşların pek çoğu diğer yöntemleri kullanarak araç satın almaya çalışmaktadır.

Hangi Bankalar Arabanın Tamamına Kredi Verir?

 1. Denizbank
 2. Garanti Bankası
 3. TEB
 4. Yapı Kredi Bankası
 5. İş Bankası

Yukarıda adı geçen bankalar, aracın tamamına kredi verebilmektedir, bankadan kredi almak istediğinizde lütfen bu bankaları göz önünde bulundurunuz.

Yukarıdaki bankaların en fazla 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi verdiğini de unutmayın. Arabanın tamamına kredi vermek mümkün olmasa da yüzde 70’ine denk gelecek şekilde kredi kullanabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • ahmetbey4 yıl önce
 • arabanın tamamına kredi almak sorun değil
  bunu nasıl ödeyecez. araba almak artık lüks ihtiyac olduğu için artık insanlar ikinci el bile alamaz oldu. eskiden yüzüne bakılmayan araclar simdi dünya paralar oldular. yazık bu insanlara