• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2102937,324
  % 0,52
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Instagram’da Butik Açmak Para Kazandırır Mı?

Son yılların revaçta uygulaması Instagram, insanların her anlamda keyif aldığı bir platform haline dönüştü. Her geçen sene eklenen özellikleriyle fonksiyonel bir yapıya dönüşen aplikasyon artık sadece sanal iletişimin değil birçok işlevin merkezi oldu. Örneğin çevrenizde çokça Instagram’dan ürün satan veya alan kişilere denk gelmişsinizdir. Milyonlarca insanın bulunduğu ve saatlerini geçirdiği sosyal ağ, temelde görsel üzerine kurulu olmasına rağmen e-ticaret yapmaya dahi imkan tanıyor. Günden güne artan Instagram butik sayfaları bunun en büyük örnekleridir. Çünkü insanlar aradığı her türlü ürünü buralardan rahatlıkla edinme imkanına kavuştular. Yine marjinal tarz şeklinde niteleyebileceğimiz ürün ve hizmetlerin de Instagram sayfalarında bulunabilmesi söz konusu. Özellikle yeni ve genç girişimcilerin odağı haline gelen Instagram para kazanma konusunda da çeşitli fikirlerin işlendiği bir yer. Söz gelimi Instagram’da butik açmak hemen hemen herkesin aklına geliyor. Fakat Instagram butik nasıl açılır noktasından tutun da butik açmak para kazandırır mı sorusuna dek geniş yelpazedeki soru işaretleri kafaları bulandırıyor.

Instagram Butik Nedir? Mağaza Nasıl Açılır?

Başta giyim olmak üzere satılması planlanan ürünler için bir Instagram sayfası veya profili oluşturmak aslında butiğe tekabül etmektedir. Genel hatlarıyla ticaretinin yapılması istenilen ürünü satmak için yaratılan sanal mağaza da butiği tarif ederken kullanılabilir. Sanal mağazalar geçmiş yıllarda internet siteleri üzerinden hizmet verirken artık iyice sosyal ağlara özellikle de Instagram’a kaymış durumdalar. Güncel konuşma dilinde de artık Instagram’da satış yapma işlevini yerine getiren hesaplara butik denmektedir. Instagram’da mağaza nasıl açılır dediğinizde normal bir hesap açarcasına hareket ederken hesabı bir işletmeye dönüştürdüğünüzde işlemleri tamamlamış olursunuz.

İlginizi çekebilir:

Instagram’da Butik Açarak Para Kazanılır Mı?

Sayfanızı ya da butiğinizi oluşturduğunuzda sadece sanal bir alan oluşturmuş sayılırsınız. Devamında ise içerisine satılacak ürünlerin görsellerini, bilgilerini eklemeniz ve müşterilerin ilgi odağı olmanız gerekecek. Belirli bir zaman isteyen Instagram’da butik açarak para kazanma işi aslında bolca emek de talep etmektedir. Çünkü başlangıçta fazla takipçiniz yoksa öncelikle bu sayıyı arttırmaya çalışmanız gerekiyor. Çevrenizdekileri takip ettirdikten sonra kampanyalarla ve bütçeniz yetiyorsa diğer sayfalara reklam verebilirsiniz. Yine Instagram’a sponsorlu ürün reklamı vermek de oldukça geri dönüşü bulunan bir yöntem. Satışa koyduğunuz ürünlerin reklamını yaparken fiyatlarını cazip tutmanız da ayrıca insanların sizi tercih etmesinde önemli bir etken olacaktır. İstikrarlı bir şekilde takip sayınızı arttırıp ürün portföyünüzü geniş tutarak ve fiyatlandırmalarda uygunluk sağlayarak Instagram’da ürün satarak para kazanabilirsiniz.

Instagram Butik Para Kazandırır Mı?

E-ticareti araştırmaya başladığınızda aslında önemli derecede bir emek harcanması gerektiğinin farkına varırsınız. Fakat negatif düşünmemelisiniz ve uzun vadede ciddi getiriler sağlayacağınızı bilmelisiniz. Instagram’da butik açmak para kazandırıyor mu yönündeki sorular genellikle belli bir zaman diliminde cevabını bulmaktadır. Sizin açacağınız Instagram butiğinin kendini bulması, müşteri sayısının çoğalması ve kemik müşteri kitlesinin oturması kısa sürelerde gerçekleşmez. Yine ürünleri sağladığınız güvenilir ve uygun fiyatlı bir tedarikçiyi bulmanız da hemen mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla butiğinizi geliştirmeye başladığınız zaman Instagram’da para kazanmak gün geçtikçe rahatlıkla sağlanacaktır.

Instagram Butiğinde Hangi Ürünleri Satabilirim?

Sosyal medya kitlesine hitap edeceğinizden dolayı buraları yoğunlukla kullananların ilgi alanlarına yönelebilirsiniz. Örneğin genç kesimin sevdiği veya kullanmaktan haz duyduğu ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz. Böylelikle Instagram’da satılabilecek ürünler hakkında fikir edinmeye başlarsınız. Ayrıca özel olarak zaman ayırdığınız bir şey mevcutsa onun üzerine giderek Türkiye’deki önemli satıcıları arasına da girebilirsiniz. Araştırmalarınıza rağmen Instagram butik mağazada hangi ürünler satılabilir konusunu cevaplandıramadıysanız tedarikçilerin elinde bulunan ve fiyatları uygun ürünlerden başlayabilirsiniz.

Instagram’da Satış Yapmak İçin Tedarikçiyi Nasıl Bulurum?

Online satışın belki de en can alıcı halkası tedarikçilerdir. Çünkü siz ne kadar başarılı bir butik mağaza geliştirirseniz geliştirin, ürünlerin fiyatı, kalitesi ve lojistiği iyi değilse müşteri memnuniyetini sağlayamazsınız. Instagram’da satış yapmak için güvenilir tedarikçi bulmak işi de diğer aşamalar kadar zorludur. Yapmanız gereken normal hayatınızda veya internette devamlı Instagram’da ürün tedarik eden firmaları nasıl bulurum incelemesi yapmaktır. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, butik gelir tedarikçi rehberi minvalinde araştırmalarla işe koyulabilirsiniz. Devamında da çalışma şartları size uyan bir tanesiyle yola çıkabilirsiniz.

Instagram’da Ürün Satmak İçin Depo Gerekiyor Mu?

Tamamen sanal bir yer olan Instagram butikte dropshipping ile para kazanma imkanı mevcuttur. Tedarikçilerle temasa geçtiğinizde kendilerine dropshipping yani stoksuz satış biçiminde çalışıp çalışamayacaklarını sorun. Eğer ki olumlu yanıt verirlerse tarafınıza tedarikçinin kendi deposundaki ürünlerin görselleri, detaylı bilgileri ve fiyatlandırmaları yansır. Akabinde aldığınız ürün bilgi ve görsellerini Instagram mağaza tanıtımı ile müşterilerle buluşturabilirsiniz. Fiyatlandırma yaparken de firmanın belirttiği meblağın üzerine komisyonunuzu eklemelisiniz. Böyle hareket ederseniz Instagram butik açmak para kazandırır mı konusunda herhangi bir fiziksel depo tutmaya gerek kalmadan ürün satışı yaparak komisyonunuzu kazanabilirsiniz. Satılanlar müşteriye ulaştığında ve ödeme firmaya geldiğinde sizin komisyonunuz da tarafınıza yansıtılır. Instagram para kazanma yöntemi olarak seçtiğiniz bu yolla sadece sanal platformda zaman geçirip müşterilerle iletişim kurarak ay boyunca binlerce lira kazanmanız gayet olası.