• YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ¥ YUAN
  4,5527
  % 0,59
 • РУБ RUBLE
  0,3760
  % -0,36
 • BITCOIN/TL
  1977099,595
  % 3,41
 • BIST 100
  %

Instagram’da DropShipping İle Para Nasıl Kazanılır?

İnternetin hayatımıza ne kadar entegre olduğunun artık tartışılmadığı günümüzde aslında birkaç sosyal medya platformu üzerinden tüm dünyaya açılıyoruz diyebiliriz. Söz gelimi yaşadığımız dönemin en popüler platformu olan Instagram, artık içerisinde birden farklı hatta binlerce kesimi içerisinde barındırıyor. Zamanla önemli bir Pazar ve ticaret alanı haline dönüşmesi de kaçınılmaz oldu. Instagram içerisinde dolaştığınızda karşınıza bir sürü satış sayfası, butik veya mağazalar çıkmıştır muhtemelen. Peki siz de hiç Instagram’da para nasıl kazanılır tarzında bir şeyi düşünmüş müydünüz? Nihayetinde yıllar yılı bu platformda boy gösteren ve kazançlarını sürdüren firmalar var. Özellikle giyim ürünlerini satanların Türkiye’de yoğun biçimde iş yaptığı söylenebilir. İnternet dünyasında gerçekleştiğinden e-ticaret şeklinde niteleyebileceğimiz satış aslında dropshipping yani Türkçe karşılığıyla stoksuz satış olarak gerçekleşiyor ve sayfa ya da mağaza sahiplerinin minimum sermaye ve masrafla iş kurabilmesi mümkün kılınıyor. Dropshipping ile Instagram’da ürün satarak nasıl para kazanılır diyorsanız içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

DropShipping Nedir?

Amazon firmasının Türkiye’ye yaygınlaştırdığı dropshipping aslında yeni girişimciler için vazgeçilmez bir nimet. Müşteriyle temas kuran satıcı herhangi bir fiziksel depo tutmasına, ürünleri stoklamasına gerek kalmadan para kazanabiliyor.

Instagram Fenomenlerinin Gizli Hayatları – Sosyal Medya Gerçekleri

Sosyal medyanın parlayan yıldızı olan Instagram, hepimizin hayatında önemli bir yer kaplıyor. Özellikle Instagram fenomenleri olarak bilinen kişiler, dikkatleri üzerlerine çekmekte oldukça başarılı. Ancak her şey göründüğü gibi mi? Görünenin ardında neler yaşanıyor? İşte bu yazıda, Instagram etkileşim arttırma ve Instagram algoritması gibi konularda her gün sıkı bir mücadele veren fenomenlerin, şaşırtıcı ve çoğu zaman

İlgili İçerik

DropShipping ile e-Ticaretten Nasıl Para Kazanılır?

Temelde XML pazarlaması üzerine kurgulanan ticaret yönteminde kişiler veya kurumlar, tedarikçiden aldıkları XML eklentisini ve verilerini kendi sitelerine dahil ediyorlar. Böylelikle tedarikçideki tüm ürünleri kendi komisyonlarını üzerine koyarak satışa hazır hale getiriyor. Genel manada dropshipping ile e-ticaretten para kazanmak bu şekilde işliyor.

İlginizi Çekebilir:

Instagram İle Nasıl Ticaret Yapılır?

Sanal alanları yaygın biçimde kullanan genç kesimin 2010’ların ortalarından itibaren Instagram’a yoğunlaşması, burayı pazar araştırmacıları için cazibe merkezine dönüştürdü. Haliyle irili ufaklı tüm girişicimler de yönünü Instagram sayfalarına çevirdi. Instagram’da para kazanma yöntemleri de bu niyettekiler için ilgi alanı oldu denebilir. Denenebilecek seçenekler bolca bulunsa da bunlardan bazıları takip satışı yapmak, ürün tanıtımı yapmak, sayfa tanıtımı yapmak. Fakat bireysel müşterilerden yoğun talep eden ve kar oranı bakımından da tatmin edici olan yöntem ise direkt ürün satışı yapmak. Yeterli sermaye kaynağını bulamıyorsanız veya ürünleri depolamada sorun yaşıyorsanız pek tabii ki dijital sistemlerde bunun da çözümü var.

Instagram Sayfasında Ürün Satarak Para Kazanmak

Ticaret yapmak, para kazanmak gibi bir amacınız varsa öncelikle Instagram takipçi sayınızın fazla olması lazım ki olabildiğince çok müşteriye ulaşabilin. Ardından satacağınız ürünü, piyasasını ve hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Dropshippinge hakim olmadan ürün satmak için çabalıyorsanız, ürünleri toptan şekilde satın almanız, depolamanız ve güzel bir biçimde fotoğraflayıp Instagram platformunda yayınlamalısınız. Elbette bunların hepsi önemli sermaye, işgücü ve zaman gerektirecektir.

DropShipping İle Instagram’da Nasıl Para Kazanılır?

Halihazırda yüksek sayılı bir sayfanız veya Instagram hesabınız varsa zaten önemli bölümlerden birisini geçmiş sayılırsınız. Ardından XML hizmeti sunan tedarikçileri araştırarak veya Instagram’a ürün tedarik eden firmalara ulaşarak kendinizi, sayfanızı ve satış becerilerinizi anlatmalısınız. Eğer ki anlaşırsanız tarafınıza firmadaki ürünlerin fiyatlandırmaları ve fotoğrafları ulaşacaktır. Belirli seviyede photoshop becerilerinizin olması sizi onlarca sayfadan ayırt edecek ve müşterilerin dikkatini çekecektir. Görsel düzenlemelerin ardından ürün fiyatlandırmaları için piyasa araştırması yaparak tedarikçinin belirttiği fiyatın üstüne kendi komisyonunuzu koyarak satışlara başlayabilirsiniz. Instagram’da dropshipping ile nasıl para kazanırım sorusunun cevabı genel hatlarıyla bu şekildedir. Yine de Instagram ile ürün satmak tahmin edildiği kadar kolay değildir ve müşterileri çekebilmek, güven yaratabilmek adına belirli zaman aralıklarıyla kampanyalar yapmayı deneyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ