• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • BITCOIN/TL
  2166457,445
  % -1,10
 • BIST 100
  %

Bitcoin ETF Nedir? Bitcoin Borsa Yatırım Fonu Nedir?

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Bitcoin ETF nedirBitcoin borsa yatırım fonu nedir sorularına yanıt vereceğiz.

Yatırım dünyasının en sıcak alanları arasında yer alan iki alanın buluşması er veya geç olacak gibi gözüküyor. Borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) gün geçtikçe artan ününden fayda sağlamak isteyen yatırımcılar için Bitcoin ETF kaçınılmaz nimetlerden birisidir. Bunun yanı sıra Bitcoin ETF’leri piyasaya sürüldüğü zaman bir çok problem meydana geldi.

Bunun sebebi ise, dünyadaki en büyük kripto para birimi  olan Bitcoin, büyük bir kontrolsüzlük yaşaması ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF’nin yeni ve büyük ölçüde denenmiş olan  kripto para birimi piyasasına odaklanmasına izin vermekte bazı şüphelerinin bulunması

Bitcoin ETF Nedir?

ETF, belirli bir varlığın ve o varlık grubunun performansını izleyen yatırım araçlarından bir tanesidir. ETF’ler, yatırımcıların ETF tarafından takip edilemeyen varlık yatırımlarını çeşitlendirmesine yardımcı olur. Sadece kazançlar ve kayıplar üzerinde durmak isteyen yatırımcılar için ETF’ler bireysel varlıkları alıp satmak için oldukça kolay alternatifler yaratır.

Bitcoin ETF’si dünyadaki en çok bilinen ve en değerli sanal para biriminin fiyatını taklit eden bir şeydir. Bu, yatırımcıların  oldukça karışık olan Bitcoin ticareti işlemlerinden sıyrılarak ETF’ye alım yapmasına olanak sağlar. ETF sahipleri  direkt Bitcoin’e yatırım yapmayacakları için kripto para birimi yatırımcılarının ihtiyaç duyduğu ve uğraması gerektiği depolama ve güvenlik prosedürleri ile uğraşmaz.

Neden Sadece Bitcoin’e Yatırım Yapılmıyor?

Bir Bitcoin ETF’si sadece o sanal para biriminin gerçek fiyatını taklit ediyorsa neden ortadaki adamla uğraşıyorsunuz? Neden direkt Bitcoin’e yatırım yapmıyorsunuz? gibi sorular çok sorulmakta. Bunun birden fazla nedeni bulunuyor. İlk nedeni yukarı da ifade ettiğimiz gibi, yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili olan güvenlik işleri uğraşması gerekmez. Bunlardan tamamen sıyrılır. Ayrıca,  kripto para birimi borsalarıyla da uğraşmanıza gerek yok. Yatırımcılar ETF’yi normal borsaları ve pazarları kullanarak rahat bir şekilde satabilir. Açıkçası Bitcoin ETF’si sizi bir çok uğraştan kurtarıyor. Umarız bitcoin borsa yatırım fonu nedir, Bitcoin ETF Nedir? başlıklı yazımız sizler için faydalı olmuştur.

YORUMLAR YAZ