• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2101726,275
  % 0,50
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Altın Hesabı Açtırsam Altın Olarak Geri Alabilir Miyim?

Günlük hayatta yatırım kanallarının önemli bir yeri vardır. Altında bu kanallardan bir tanesidir. Uzun vadede kazandırması maddi anlamda ve bekleyişten kaynaklanan huzursuzluk dışında asla zararlı bir yatırım olmaz. Seçilecek banka ve günlük istatistik takibi doğru analiz edilip altın almak güzel kazanç sağlar. Bunun gerçekleşmesi için uzman danışmanlardan yardım talep edilmesi yerinde bir karar olur. Bankaların bu yönde hizmetleri bulunuyor.

Altın Hesabını Hangi Kurumlarda Açabilirim?

Resmi ve özel kurumların şartlarına göre altın hesabı açılıyor. Her bankanın kendine özel kur fiyatlandırması var. Bu kur üzerinden alış ve satış işlemleri yapılıyor. Her gün yükseliş ve alçalış olup düzenli olarak takip edilmesi gerekiyor. Bankaların çalışma saatleri içinde altın alıp satabilirsiniz, banka kapanış saatinden sonra alış fiyatı yüksek değerlere tırmandığı için altın alınması önerilmez. Elinizdeki altınları satmak iyi bir fikir olarak görülmez. Çünkü altın satma değeri banka kapandıktan sonra yüksek düşüş yaşıyor. Çalışma saatleri içinde tüm işlemler yapılmalı ve uzun vadede altının değer kazandıktan sonra satma işlemleri daha fazla kar sağlıyor.

Altın Hesabı Açtırsam Altın Olarak Geri Alabilir Miyim?

Hayır, böyle bir işlem kısmi olarak yapılmıyor. Sadece para karşılığında güncel altın değerinde alımlar yapılıp ve yine satışlar da bu değer üzerinden gerçekleştiriliyor. Fakat bazı bankaların şartları sağlamak koşulu ile altın olarak alınıyor. Şart olarak 5 kilodan az olmamak kaydı ile altın olarak alma imkanı veriyor. Buradaki özel husus verilen kilodan az olmayacak bununla birlikte istediğiniz an fiziki şekilde altın şubeden alınıyor. Altın alma işlemlerinde banka kendi komisyonunu ve her altın için alıp sonra teslim ediyor. Altın olarak alım şuan için karsız bir işlem olarak görülüyor. Bunun yerine altınları para karşılığı alıp satmak uzun vade şartı ile daha yüksek gelir sağlayacaktır. Bankaların altın hesabı sözleşme şartları en ufak ayrıntısına kadar incelenip mantıklı seçimler yapılırsa kazanç artar. Piyasa araştırması bu işin en önemli düşünülecek kısmı ve dikkate alınacak bir gerçek.

FinansKati.com