• YARIM ALTIN
  8.317,00
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ¥ YUAN
  4,5527
  % 0,59
 • РУБ RUBLE
  0,3760
  % -0,36
 • BITCOIN/TL
  1971655,350
  % 2,95
 • BIST 100
  %

Yemek Kartları Nasıl Nakite Çevrilir?

Çalışma dünyasında yer alan kişilerden kurumsal firmaların bünyesinde bulunanlardan bazıları işyerlerinde yemek hizmeti almayabiliyor. Bunun nedeni de firmanın gıda ücretini yemek kartı içerisinde çalışana sunmasıdır. Çalışanların bir kısmı bu durumdan memnun değilken nakit ihtiyacı olan kişiler de gayet memnun oluyor. Çünkü istenilen yerden yemek yeme fırsatı sunuluyor ve isteyen kişiler tasarruflu kullanarak evine alışveriş bile yapabiliyor. Yemek kartları böyle avantajlarla doluyken içerisindeki bakiyeyi eline direkt nakit almak yani kartı nakite çevirmek isteyenlerin sayısı da epey fazla. Nihayetinde gelirimiz bazen harcamalarımızın altında kalabiliyor ve farklı yöntemlerle bu açığı kapatmaya çalışıyoruz. Yemek kartını nakite çevirme de bahsettiğimiz yöntemlerden bir tanesi. Gelgelelim belirtilen konuda bilgi sahibi olamayanlar yemek kartları nakite nasıl çevrilir yönünde sorular yöneltiyor. Detaylı biçimde açıkladığımız yazımızın devamında gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

Yemek Kartı Nakite Çevrilir Mi?

Aslına bakılırsa işyerlerinin kartları verirken ilk amacı bünyesindeki personellerin yemek ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Kimi yerler yemekhane hizmeti barındırmak istemediğinden çalışanlarının en kaliteli yemeği yemesi adına yüklü miktarda yemek kartı bakiyesi yüklemesi yapar. Devamında da artık kişinin tercihleri bakiyenin harcanmasında yeterlidir. İnsanların bazısı direkt restoranlarda, lokantalarda yiyeceklerinin ücretini karşılarken bazısı da yemek kartımı nakite nasıl çevirebilirim diye düşünüyor. Herkesin farklı bir beslenme biçimi bulunduğundan bu tarz yemek kartlarını nakite çevirmek yönünde alternatiflerin olması da gayet doğal ve bu işlemin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Yapmanız gereken sadece istediğiniz hizmeti sunacak birey veya yerlerle temasa geçmenizdir.

Yemek Kartları Nakite Nasıl Çevrilir?

Ödeme yöntemlerinin geliştiği günümüzde bankacılık ve harcama imkanları da genişledi. Nakit para, kredi kartı ve son zamanlarda iyice kullanım sayısı artan yemek kartları nakit paranın yerini almaya başladı. Karttan vazgeçip yemek kartını nakite çevirmek istiyorum diyenler için birkaç seçenekten bahsedeceğiz.
İlk defa bu işlemi gerçekleştiren biriyseniz öncelikle güvenliğin birinci sıranızda almasını öneriyoruz. Neticede işin içinde aylık olarak düzenli bir gelir bulunduğundan kartı nakite çevirmeye çalıştığınızda bir dolandırıcıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer çevrenizde kartını nakit paraya çeviren biri varsa kendisinden tavsiye almanız en güvenli yoldur. Harici olarak nakite dönüştürme konusunda herkesin saygısını kazanmış birisinden yardım almanız sağlıklı bir tercih olacaktır. Kartı kendisine verdiğinizde belirli oranlardaki komisyonunu aldıktan sonra kalanını size verecektir.
Söz gelimi bu işlerle ilgilenen ve pek çok kişinin yemek kartlarını nakit paraya çevirmek noktasında yardımcı olan birisini bulamadıysanız geriye esnaflar, restoranlar ve lokantalar kalıyor. Elinizdeki kartın markasının geçerli olduğu işyerleriyle konuşarak normal para almak istediğinizi söyleyin. Özellikle yakın çevrenizde bulunan mümkünse tanıdığınız bir esnaf ile iletişime geçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Anlaştığınız taktirde kartı yine işyerine bırakmanız ve düzenli olarak içerisinden sanki alışveriş yapıyormuşçasına para çekmesini sağlamalısınız. Siz de belirlediğiniz günlerde ayda bir giderek komisyondan kalan paranızı alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ