• YARIM ALTIN
  8.162,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2192
  % 0,12
 • € EURO
  35,0202
  % 0,08
 • £ POUND
  40,9838
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4526
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3565
  % 0,27
 • BITCOIN/TL
  2286180,319
  % 5,91
 • BIST 100
  %

Türk Telekom Mobil Ödeme İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

Alışveriş sırasında ödeme yapmak için kullanılabilecek birçok farklı yöntem vardır. Ancak ödeme alışkanlıklarınız sizi genellikle bir tanesinde sürekli kılar ve takibini de rahatlıkla yapabildiğiniz için cazip gelir. Nakit para yerine kart kullananlar kadar mobil ödeme ile alışveriş yapanların sayısı da günden güne çoğalıyor. GSM operatörlerin sistemlerini her geçen zaman diliminde geliştirmeleri sayesinde hat sahipleri direkt mobil ödeme nasıl yapılır konusunun cevabından hareketle işlemlerini tamamlayabiliyor. Örneğin Türk Telekom hat sahibiyseniz ödemelerinizi bu yolla sağlayabilir ve ekstra bir uğraşa gerek kalmadan istediğiniz ürünlere kavuşabilirsiniz. Türk Telekom mobil ödeme alışveriş yapma hızını arttırdığı için özellikle tercih sebebi olduğunu söyleyelim. Üstelik bu ödeme türüne yönelik olarak apayrı kampanyaların bulunduğunu da söylemeliyiz. Bu sebeple alışverişler Türk Telekom mobil ödeme ile nasıl yapılır noktasında kafanıza soru işaretleri varsa yazımızın devamından detaylara ulaşabilirsiniz.

Mobil Ödeme Nedir? Nerelerde Kullanılır?

GSM operatörleri aracılığıyla gerçekleştirilen ödemelere mobil ödeme denir. Özellikle telefonlara veya tabletlere yüklenen uygulamalarda bolca kullanılan mobil ödemeler artık diğer online e-ticaret platformlarında ve fiziksel mağazalarda da geçerli. Halihazırda alışveriş kitlesinin yarısından çoğunun akıllı cihazlarıyla hareket ettiği düşünülürse mobil ödemenin de her geçen gün artan bir popülaritesinin bulunduğu bir gerçek. Mobil ödeme nerelerde kullanılır derseniz, GSM operatörünün anlaşmalı işyerlerini gösterebiliriz. Genel itibariyle online platformların aşağı yukarı hepsinde geçerlidir. Fakat fiziksel mağazaları düşündüğümüzde özel olarak işyerine sormakta veya GSM operatörüne ait logoyu görmeye çalışmakta fayda var.

Türk Telekom Mobil Ödeme İle Alışveriş Yapmak

Ülkemizin sayılı GSM firmalarından Türk Telekom da elbette diğer firmalar gibi bu konuya özel olarak eğilmekte ve müşterilerinin hızlı, kolay ve güvenli biçimde işlemlerini gerçekleştirmesine zemin hazırlamaktadır. TT mobil ödeme ile alışveriş için Türk Telekom logosunun bulunduğu yerlerde seçeneklere bakmanız yeterlidir. Anlaşmalı üye işyerleri ödeme seçenekleri arasında nakit, kart, kapıda ve mobil ödeme formatında ayrı seçim imkanları tanır. TT logosu bulunuyorsa telefonunuzu kullanarak ödemenizi tamamlayabilirsiniz.
Ürün veya hizmet bedelleri faturasız hatlar için TL bakiyesinden düşer. Faturalı hatlarda da faturaya eklenir ve kesim tarihinizden sonra ödeyebilirsiniz. Ayrıca belirtmek isteriz ki Türk Telekom mobil ödeme nasıl yapılır ayrıntıları arasında abonelik şartı bulunmamaktadır.

TT Mobil Ödeme Nerelerde Geçerli?

Sosyal ağlardan fiziksel mağazalardaki ürünlere ve uygulama marketlere dek geniş ölçekte üye işyeri noktalarını ve TT mobil ödeme geçerli olan yerleri gösteren sembol Türk Telekom’un logosudur. Başta Google Play ve App Store olmak üzere binlerce online platform ve mağazayla işbirliği sağlanmıştır.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

İşlemlere yeni başlayan kullanıcıların ödemeleri kapalı olabiliyor. Bu nedenle iletişime geçerek mobil ödemeye açtırmaları gerekiyor. TT hattı mobil ödemeye açmak için MOBILODEME KAYIT yazarak 5555‘e mesaj atmalılar. Mobil ödeme kapatmak isteyenler de çağrı merkezinden veya yine 5555’e MOBILODEME IPTAL yazarak kısa mesaj yollamalılar.

TT Mobil Ödemenin Avantajları Nelerdir?

Online sistemleri kullanmaya başladıkça işlerinizin hızlandığını ve günlük yaşantınızdaki diğer faaliyetlere daha fazla zaman ayırdığınızı fark edeceksiniz. İşte TT ödemesi vasıtasıyla sadece 7 saniye harcayarak ürünlerinizi satın alabileceksiniz. Hızın yanında sağlanan güvenlik önlemleri sayesinde hesaplarınız ve hattınız hiçbir zarar görmeyecek. Ayriyeten bir banka hesabı bulunmayan ya da bankacılık işlemleri için yetkinliği olmayan kişiler de artık online ödemelerini gerçekleştirebilecek.

TT Mobil Ödeme İle Alışveriş Nasıl Yapılır?

Satın almayı hedeflediğiniz bir ürün için gerekli işlemleri tamamlayıp internette veya fiziksel mağazada ödeme noktasına geldiğinizde sizden bir yöntem seçmeniz istenecektir. Burada Türk Telekom faturası ile alışveriş yapmak istiyorum veya mobil ödemeyle almak istiyorum dediğinizde telefon numaranızı belirtmeniz lazım. Ardından telefonunuza gelen mesaja onay vermek adına “EVET” demenizle birlikte satın alma işlemini gerçekleştirmiş sayılırsınız.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limit Nasıl Arttırılır?

Kredi kartına benzer bir işlevi bulunan mobil ödeme limiti dahilinde harcama imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla GSM kurumunun hattınıza tanımladığı limitin dışına çıkamazsınız. TT mobil ödeme limiti ne kadar minvalindeki soruların cevabı ise nettir. Başlangıçta mobil hizmetlerde faturasız hatlara 600 Türk Lirası, faturalı hatlara 500 Türk Lirası limit verilmiştir. Ayrıca yeni açılan hatların ilk 4 ayına yönelik özel olarak 70 TL limit verildiğinin altını çizelim.
Türk Telekom ödeme limiti arttırma işlemi içinse çağrı merkeziyle temasa geçmeniz gerekiyor. Kredi şartlarında olduğu gibi mobil ödemede de müşterilerin borçlarını geriye ödeme tecrübeleri ve imkanları, risk durumları göz önünde tutulur. Eğer ekonomik anlamda yeterli görülürseniz limitleriniz için lehinize değişiklikler yapılabilir.

YORUMLAR YAZ