• YARIM ALTIN
  8.157,00
  % -0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2230
  % 0,13
 • € EURO
  35,0382
  % 0,12
 • £ POUND
  40,9956
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,4524
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3565
  % 0,28
 • BITCOIN/TL
  2284863,387
  % 6,05
 • BIST 100
  %

Tiktok’tan Para Kazanmak

Tiktok’tan para kazanmak mümkün mü? Tiktok üzerinden gelir elde etmek, özellikle son günlerde Tİktok’un popülerleşmesi ile daha büyük önem kazanmaya başladı.  İnsanların tiktok videoları çekmesi ve bu videolardan gelir elde ediyor olması halk tarafından tepkiyle karşılanırken tiktok kanalları ise para kazanmaya devam ediyor. Peki bugün bir tiktok kanalı kuracak olursanız, ne kadar para kazanabilirsiniz. Tiktok ile ne kadar gelir elde edilebilir?

 1. Tiktok reklamları kullanın.
 2. Kendi reklamlarınızı alın
 3. Kanal geliştirip satın
 4. Takipçi satın
 5. Ürün satın veya satış ortaklığı yapın.
 6. Bağış Toplayın

Tiktok Reklamlarını Kullanın

Tiktok, küçük işletmelere destek olmak ve satışlarını artırmak için Tiktok Ads’i kurdu ve en az 100 milyon dolar yatırım yaptı. Tiktok Ads, aynı zamanda tiktok kanallarında içerik üreten her yayıncının reklam yayınlayıp gelir elde etmesine olanak sağlayıyor. Sizlerde reklamlar yayınlayarak Tiktok üzerinde yerinizi alabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Kendi Reklamlarınızı Alın

Tiktok’tan para kazanmak için, Tiktok’taki küçük kanallardan ve başka diğer firmalardan reklam alarak gelir elde edebilirsiniz. Tiktok’taki küçük kanallara destek olmak ve onları büyütmek için reklam alabilir ve bu sayede paylaşım başına ücret alarak güzel bir gelir akışı sağlayabilirsiniz. Kendi reklamlarınızı almak, özellikle bu konuda ciddi gelirler sağlayabilir. Fakat bunun için yüksek takipçili bir tiktok kanalına sahip olmak gerekli.

Kanal Geliştirip Satın

Tiktok’ta kanal geliştirip satarak para kazanabilirsiniz. Tiktok üzerinde para kazanmak için yapacağınız şeylerden biri de budur. Bildiğiniz gibi, sosyal medya hesapları influencer ettikleri için bir değeri vardır ve takipçi sayılarına göre hesapların değerleri de değişmektedir. Genelde 100 bin takipçili bir tiktok hesabı, 3-4 bin TL’den alıcı bulmaktadır.

Takipçi Satın

Tiktok’tan başka kanallara takipçi göndermeyi düşündünüz mü hiç? Hemen bir kanal ile anlaşın ve ona takipçi başına ücret söyleyin. Bu sayede yapılan reklamlarla gerçek takipçi elde edebilir ve kanalı büyütebilirsiniz. Genelde 1000 takipçi başına 30 TL civarında ücretler istenir.

Ürün Satın veya Satış Ortaklığı Yapın

Tiktok üzerinden gelir elde etmenin en iyi yollarından biri de bir ürün satmak veya bir satış ortaklığı sistemi sağlamaktır. Bildiğiniz üzere, pek çok sosyal medya platformundaki bireyler, çeşitli ürün ve hizmetleri satarak bir gelir oluşturmaktadırlar. Eğer satacak bir ürününüz yok ise, çeşitli e ticaret veya farklı ticari siteler ile iletişime geçebilir ve satış yapmak için destek isteyebilirsiniz. Sonuç olarak bu sitelerin de sizden bir çıkarı olduğu için, belirli bir komisyonla satış yapmanıza olanak sağlayacaktır. Genelde ciro başına %10 civarında komisyon ödeniyor.

Bağış Toplayın

Canlı yayın sitelerinde sık sık gördüğümüz para kazanma yöntemlerinden biri olan bağış toplama, tiktok’tan para kazanmak için de uygulanıyor. Eğer tiktok üzerinden para kazanmak için bağış toplayacaksanız, iyi bir takipçi kitlesine ihtiyacınız var. Üstelik size bağış yapacak kadar videolarınızı sevmesi ve keyifle izlemesi gerekmektedir. Ancak bu şartlar altında sizin videolarınızı izleyeceklerdir.

 

YORUMLAR YAZ