• YARIM ALTIN
  8.134,00
  % -0,62
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2200
  % 0,12
 • € EURO
  35,0192
  % 0,07
 • £ POUND
  40,9836
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4515
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3569
  % 0,38
 • BITCOIN/TL
  2294628,239
  % 7,58
 • BIST 100
  %

Senetle Alışveriş Nasıl Yapılır? Hangi Mağazalar Senetle Alışveriş Yapıyor?

Kişi başına tüketim oranının geçmişe göre ciddi seviyelere ulaştığı bugünlerde alışveriş sırasında da çeşitli adımlar bulunmaktadır. Kuşkusuz bilişim çağında yaşamamızın sayesinde istediğimiz ürünün onlarca alternatifine, benzerine ulaşabiliyoruz. Haliyle kıyaslama yapma, en uygun şartlarda satın alma hakkına sahibiz. Aynı şekilde ödeme noktasında da birkaç saniyelik parmak hareketleriyle alacağımız şeylerin ücretini halledebiliyoruz. Özellikle finansal teknolojilerin gelişmesi imkanları genişletirken uzaktan alımlarda genellikle banka veya kredi kartı kullanılır. Yine gündelik hayatta da bolca bu kartları kullanırız ve ekstradan fiziksel paraya ihtiyaç duymayız. Gelgelelim banka ile ilişkisi çok iyi olmayan vatandaşlar bahsettiğimiz hizmetlerden mahrum kalmaktadır. Üstüne üstlük birçoğunun banka hesabına dahi bloke konduğundan, kredi kartı bir yana aktif biçimde bankacılık imkanlarından da faydalanamamaktalar. Dolayısıyla nakit ihtiyacı duyulan anlarda, alışveriş sırasında hazır para bulunmuyorsa tüm hayaller suya düşüyor. Eğer ki ifade ettiğimiz türden bir problemle karşı karşıyaysanız senetle alışveriş yapmak önerilebilir. Gelişmiş bankacılığın yaygınlaşmasıyla eskisi kadar popüler olmasa da hala senetle alışveriş yapılan mağazalar mevcut. Şehirlere göre ayrıca belirteceğimiz senetle alışveriş nasıl yapılır ve yapan mağazalar hangileridir derseniz yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Senetle Alışveriş Yapılan Mağazalar Hangileridir?

Altını çizdiğimiz şekilde ekseriyetle finansal kuruluşların imkanlarından yararlanamayanlar bu yolu tercih etse bile kredi kartı limiti dolmuş bireyler de yönelebilmektedir. Çünkü ileriye dönük taksitlendirme şansını ekstra herhangi bir şart gerekmeden kullanmak herkese cazip gelmekte. Elbette mağazaların kendi prensiplerince kıstaslar sunması da kabul edilerek yol çıkılmalıdır. Söz gelimi banka kadar net bir dayanağı bulunmadığından senetle alışveriş nasıl yapılıyor sorusunu cevaplandırırken belirli miktarların üzerinden alım gerçekleştiremeyeceğinizi belirtmek isteriz. Daha yerel bir düşünce hakim olduğundan esnaflar tarafında güvenilirliğinizin olması senet ile alışveriş yapmak konusunda olanakları arttırır. Yukarıda dediğimiz gibi bolca olmasa bile ihtiyacı görecek sayıda işletmenin senetle çalıştığı biliniyor. Hangi mağazalar senetle alışveriş yapıyor dendiğinde şehri bazlı konuşursak, yoğunlukla büyükşehirlerdeki kurumlar söylenebilir.

İstanbul’da Senetle Alışveriş Yapılan Mağazalar

Araştırmalar neticesinde senet ile alışveriş yapılan yerlerin bazıları tespit edilmiş ve birçok kişinin buradan gönül rahatlığıyla istediği ürünleri aldığı bilinmektedir. Sizler de eğer ki İstanbul ilinde ikamet ediyorsanız aşağıda sıraladığımız mağazalar üzerinden dilediğiniz eşyayı alabilirsiniz.

Öncelikle Arçelik bayilerinden bahsedebiliriz. Bayiden bayiye değişse bile genel manada Arçelik’in şubeleri senet kullanılarak ürün alımını sağlayabiliyor. Beyaz eşya, telefon gibi çeşitli teknolojik veya ev eşyaları satılmaktadır. Ayrıca senetle en fazla kaç paralık eşya alınır sorusunu sormadan da işlemleri tamamlamayın. Nihayetinde işleyişlerine göre belirli limitler koyabilmektedirler.

İkinci olarak da Evkur mağazaları müşterilerine senetli alışveriş yaptırabilmektedir. Benzer parametrelerden çalışan Evkur, ekstradan ikametgah adresine bakabiliyor. Adresin yakın olması halinde ürün satışını yapmaktadır.

Ankara’da Senet İle Ürün Satan Mağazalar

Az önce belirttiğimiz işletmelerin haricinde Ankara şehrinde Yiğit Alışveriş Merkezleri de senetle çalışmaktadır. İnternetten senet ile ürün satan mağaza olduğundan hemen hemen bütün insanları da kapsayabilmektedir.

YORUMLAR YAZ