• YARIM ALTIN
  8.157,00
  % -0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2253
  % 0,14
 • € EURO
  35,0453
  % 0,14
 • £ POUND
  40,9976
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  4,4523
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3566
  % 0,29
 • BITCOIN/TL
  2284863,168
  % 6,05
 • BIST 100
  %

Nasıl Bitcoin Satılır?

Bitcoininizi satmak ve nakite çevirmek kolay bir işlem değil. Bitcoin satmaya karar verdiyseniz satış işlemini, online olarak yapabilirsiniz. Bu yazımızda oldukça merak edilen nasıl bitcoin satılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Nasıl Bitcoin Satılır?

Borsalar

Her ne kadar dezavantajları bulunsa da, borsalar bitcoin alımı ve satımı için tek durak diyebiliriz. Borsalar, kripto para alım satımında  hem alıcı hem de satıcının parasını tutan bir aracı görevi görmekte. İlk baş araştırdığınız ve seçmiş olduğunuz borsada hesap oluşturmalısınız. Bir çok bilindik borsa üye olurken, kimlik teyidi ve bağlı bir bilgiler istiyor. Hesap oluşturduktan sonra, satmak istediğiniz bitcoin miktarını belirtip satabilirsiniz. Sattıktan sonra para hesabınıza geçecektir, bu parayı banka hesabınıza geçirmeniz gerekir. Bu işlem biraz uzun sürebiliyor.

Direkt Alım Satım

Bitcoin satmanın bir diğer yolu ise birisine direkt olarak satmak. Bu hizmet genelde borsalarla alakalı web sitelerinde gerçekleşiyor ve iletişimi sağlayan aracı üzerinden yapılıyor. İlk olarak satıcı olarak kayıt olmanız gerek bu sitelere. Daha sonra profilinizi hazırlamalı ve kimliğinizi onaylamalısınız. Kayıt olduktan sonra Bitcoin satmak istediğiniz belirten bir ilan veya konu açabilirsiniz. Satın almak isteyen birisi var ise, hizmet sağlayıcısı sizle iletişim kuracak. Daha sonra sadece alıcı ile iletişim halinde olacaksınız. Web sitesinin buradaki görevi sadece alım satımı tamamlama.

Direkt alım satım seçeneği sunan websiteler: BitBargainBittyliciousCoinbaseOpenbitcoinsBitsquare ve LocalBitcoins

Bitcoin ATM’si İle Satım

Her ne kadar normal ATM’lere oldukça benzese de aslında farklılıklar mevcuttur. Bitcoin ATM’leri kullanıcının banka hesabına değil internette bağlanıyorlar. Bitcoin ATMleri diğer normal atm’ler gibi nakit para kabul ediyor ve QR koduna sahip bir fiş ile veya Blockchain ağından parayı bir cüzdanda saklayarak , bitcoin’e dönüştürüyor. Lakin bu ATM’lerin tek kötü tarafı çok yüksek komisyon almaları. Bitcoin ATM’lerini buradan bulabilirsiniz. Bu ATM’ler üzerinden bitcoin satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir bir yöntemdir.

Lakin Bitcoin satmadan önce çok dikkatli olun. Güvenilir yerlerden satış yapmaya özen gösterin aksi takdirde çok büyük zararlar edebilirsiniz. Umarız nasıl bitcoin satılır başlıklı yazımız faydalı olmuştur.

YORUMLAR YAZ