• YARIM ALTIN
  8.160,00
  % -0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2213
  % 0,12
 • € EURO
  35,0409
  % 0,12
 • £ POUND
  40,9852
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4528
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3558
  % 0,09
 • BITCOIN/TL
  2295717,368
  % 6,30
 • BIST 100
  %

KYK Genç Bankkart Nedir? Nasıl Kullanılır?

Üniversite öğrenimine yeni başlayanların ve başlayacak olanların eğitimleri sırasında en çok kullandıkları Genç Bankkart, sunduğu avantajlarla gençler arasındaki popülerliğini koruyor. Ziraat Bankası tarafından sunulan ve Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK burs kredi alındığında edinilen bankkart sayesinde hem banka kartını hem de kredi kartını aynı fiziksel kartta kullanabiliyorsunuz. Üniversitelilerin aldıkları kredileri, bursları harcayabildikleri bu kartın içerisinde belirli limitler ölçüsünde diğer kredi kartlarına benzer bir seçenek de bulunmaktadır. KYK Genç Bankkart ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler bu paylaşımımızdan faydalanabilirler. Aynı zamanda Ziraat Bankası Genç Bankkart kullanımı noktasında işinize yarayacak diğer özeliklerinden de bahsettik.

KYK Burs ve Kredisi ATM’den Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası Genç Bankkart öncelikle Kredi ve Yurtlar Kurumu’na başvuruda bulunarak kazandığınız kredi ve burslarınıza erişmenizi sağlar. KYK ödemeleriniz Ziraat Bankası üzerinden adınıza kayıtlı hesaba yatar ve bankkartınız ile internet şube, mobil şube ve ATM’lerden paranızı çekmeye ve harcamaya olanak sunar. Dolayısıyla bahsedilen hizmetlerin hiçbirinden yararlanmak istemezseniz bile hangi banka kartı ile KYK bursumu çekebilirim sorusunun cevabı için dahi bir adet Genç Bankkart edinmeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası Genç Bankkart’ın Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası’nın öğrenci dostu sıfatıyla hizmete koyduğu Genç Bankkart, içerisinde hem banka hem de kredi kartını barındırır. Örneğin kartınız elinize ulaştığında üzerinde iki farklı kart numarası, CVV numarası bulunur. Bunlar banka kartı ve kredi kartı için ayrı şekilde oluşturulmuştur. Böylece bir alışveriş gerçekleştireceğiniz sırada dilediğiniz yöntemle işlemi tamamlayabilirsiniz. Yine POS cihazlarından geçirdiğinizde banka ve kredi formatını seçmenizi ister ve seçiminize göre ilgili hesaptan ödemeyi tamamlar.

18 ve 26 yaş arasındaki üniversite ve yüksek lisans – doktora öğrencilerine sunulan bu hizmette hesabınızda nakit kalmadığında, yani bursunuzun veya kredinizin tükendiği anda hiçbir masraf ödemeden faizsiz biçimde alışveriş yapabiliyorsunuz. Buna da Ziraat Bankası kurumunda Harçlık Avans denmektedir. Söz gelimi bir mağazadan yaptığınız giyim harcamasını sonradan maksimum 4 ayla sınırlı olmak üzere alışverişleri Genç Bankkart ile taksitlendirme şansına sahipsinizü

Genç Bankkart Nasıl Kullanılır?

Diğer bankaların verdiği kartlardan hiçbir farkı olmayan KYK Genç Bankkart kullanımı aşamasında da sorun yaşamazsınız. Ülkemizdeki tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden ve yurt içi – yurt dışı fark etmeksizin MasterCard amblemi bulunan bütün ATM’lerden nakit çekebilirsiniz. İnternet alışveriş sırasında 3D Secure adı verilen üst düzey güvenlik sistemleriyle korunur. Yine telefon hattına GSM TL yükleme imkanı dahi bulunmaktadır.

KYK Genç Bankkart Kredi Kartı Mıdır?

Tüm kredi kartlarıyla aynı özellikleri taşıyan ve birçok kişinin KYK sayesinde tanıştığı Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartı olarak kullanılır mı sorusuna pek tabii ki evet yanıtı verilir. Ayriyeten size sunulan avantajlardan faydalanırken ekstra puanlar kazanabilir, kampanyalar sayesinde harcamalarınızı arttırırken masrafları minimuma indirebilirsiniz. KYK kredi kartı şeklinde de telaffuz edilen bu seçenek ile alışverişleriniz sonrasında bursunuz hesabınıza yattığında otomatik olarak borcunuz da kapanır. İstenilen gün ve saatte KYK nakit avans da çekilebilir. Böylelikle sadece alışverişler esnasında değil direkt nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zamanda da Ziraat Bankası Genç kredi kartı işinizi görmektedir.

YORUMLAR YAZ