• YARIM ALTIN
  8.161,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2201
  % 0,12
 • € EURO
  35,0348
  % 0,11
 • £ POUND
  41,0127
  % 0,19
 • ¥ YUAN
  4,4517
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3567
  % 0,32
 • BITCOIN/TL
  2285777,416
  % 6,10
 • BIST 100
  %

Kredi Kartı Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Tüm dünya devletleri kayıt dışı paranın miktarını azaltmak ve yasa dışı yollarla elde edilen paraların aklanmasını önlemek amacı ile bankacılık sistemlerini aktif biçimde kullanmaktalar. Hatta kamu ve özel kurum fark etmeksizin çeşitli kurumlar da benzer sistemleri tercih ederek hem kendilerinin hem de müşterilerinin güvenliklerini sağlıyorlar. Bahsedilen sistemlerin geçmişteki ödeme yöntemlerine nazaran hızlı ve pratik olması elbette cezbedicidir ancak avantajları bunlarla da sınırlı değildir. Nihayetinde talebe oranla geliştirilme çalışmaları sürdürülen bankacılık konusunda karşımıza her gün yeni bir hizmet çıkıyor. Arasından da yoğunlukla kredili ürünlerin ciddi oranda ilgi gördüğünü söylemek yanlış olmaz. Çünkü ihtiyaç duyulan her yerde nakit yerine geçecek kaynağı bulabilmek hemen hemen hepimizi rahatlatır ve mutlu eder. Böylece gündelik faaliyetlerimizi aksatmadan, nakit para taşıma derdinden de kurtuluruz. İfade ettiğimiz cümlelerden tahmin edeceğiniz üzere kredi kartı bu ürünler içinde öne çıkmaktadır. Sayılabilecek çokça kullanım alanları bulunurken disiplinli davranılması halinde ekstra özellikler de kazanmaktadır. Dolayısıyla kimin hangi amaçla elinde bulundurduğu bilinemese de şu sıralarda kredi kartı nakite çevirme işlemleri bolca gerçekleştiriliyor. Direkt nakit çekmek genellikle yüksek borçlanmayı gerektirdiğinden kredi kartı nakite çevirme nasıl yapılır sorusunun yanıtı alınarak farklı bir yola başvuruluyor.

Kredi Kartı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı temelde finans kuruluşları tarafından müşterilere belirli limitlerle tanımlanan hazır kredilerdir. Normal kredi gibi çok yüksek meblağların alınamamasından dolayı belli seviyelerdeki ihtiyaçları kredi kartlarıyla karşılamak mümkündür. Türkiye’deki aktif sayısına bakıldığında da 68 milyonu geçmektedir. Haliyle ne oranda talep gördüğü düşünülünce finansal anlamda ekonomimize katkısı da tartışılmazdır. Alışverişte kasadaki POS’lardan geçebilir, ATM’den gerçekleştirebileceğiniz bütün fonksiyonlarda emirlerinizi uygulamanızı sağlar, nakit avans imkanı yaratır. Ayriyeten günümüzdeki alım satımların ekseriyetle online ortamlara taşınmasıyla internetten alışverişe yöneldiğiniz anda da güvenle kullanabilmeniz mümkündür.

Kredi Kartı Nakite Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankalar müşterilerini seçerken genellikle geri ödeme konusunda sıkıntı yaşamayacak bireylere şans verirler. Böylece uzun vadede iki taraf da karlı çıkacağından aksaklıkların önüne geçilebilir. Kimileri banka hizmetlerini yüksek sayılmayacak alışverişlerindeki ödemelerde devreye alırken kimileri de borçlarını karşılamak için kullanırlar. Söylediğimiz durumdan haberdar olan kurumlar pek tabii ki illegal şeylerin gerçekleşmemesi için nakit avans adında bir uygulama başlatmışlardır. Nakit avans ve taksitli nakit avans sayesinde istediğiniz an limitlerinizce para çekebilirsiniz. Fakat borcunuzu halletmeye çalışırken de önemli denebilecek seviyelerden faiz oranları da sizden talep edilir. Bu yüzden vatandaşlar ekstra faiz engelini kredi kartını nakite çevirmek suretiyle yapıyor. Nasıl çevireceğini bilmeyenler kara kara düşünüyorsa uygulayabilecekleri birkaç yöntemden bahsedebiliriz.

İlk olarak en sağlıklı ve güvenilir seçeneğin altını çizdiğimiz şekilde nakit avans almak olduğunu söyleyelim. Borç yükünüzün artmasını istemiyor ve değişik türden öneriler istiyorsanız aşağıdaki maddeleri okuyabilirsiniz.

1. Altın alarak kredi kartını nakite çevirme

Klasik biçimde kuyumcuya gidip altın alacağınızı belirtip ödemeyi de kredi kartıyla yapacağınızı ifade edin. Eskiden kredi kartıyla altın almak pek moda değildi ancak gelişen teknolojiyle böyle bir imkanınız var. Ardından elinize geçecek altını satıp nakite dönüştürmek kolay olacaktır.

2. Elektronik cihaz alıp kartı nakit çevirmek

Etrafınızdakilerin ucuzdan telefon, bilgisayar gibi ürünleri satın aldığınızı duyarsınız. Çoğu zaman bunların nasıl olduğuna akıl sır erdiremiyorsanız muhtemelen elektronik alet ile krediyi nakite çevirme konusunda bilginiz yoktur. İnsanlar kredi kartlarının içindeki tüm miktarla gidip teknolojik, elektronik bir cihaz alıp satarlar. Gelen sıcak para onların anlık acil ihtiyaçlarını karşılar ve borçlarını da taksitlerle öderler. Böyle bir yöntemi deneyerek kartınızı kullanabilirsiniz.

3. POS cihazından kart limitini nakite dönüştürme

Bakkal, market, benzin istasyonu, mağaza ve benzeri işletmeler aktif şekilde POS cihazları bulundurmaktadır. Neticede kredi kartlarının ne kadar yaygın olduğunu belirtmiştik. Dolayısıyla müşterileri kaybetmeyip üzerine yenilerini ekleme hedefindeki işletmeciler POS ile para alıp geniş bir kesime hitap edebiliyor. Eğer ki anlaşmalı bir yer bulabilirseniz kredi kartı limitini nakite dönüştürmek mümkündür. Herhangi bir ürünü alıyormuşçasına hesabınız yapılarak kartınızdan çekilir ve size nakit verilir. Haberlerden duyabileceğiniz gibi yasa dışı yollarla ele geçirilen kartlar genellikle böyle harcanmaktadır ve içi boşaltılmaktadır.

YORUMLAR YAZ