• YARIM ALTIN
  8.148,00
  % -0,47
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2300
  % 0,15
 • € EURO
  35,0492
  % 0,15
 • £ POUND
  41,0065
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4529
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3570
  % 0,19
 • BITCOIN/TL
  2292583,155
  % 6,77
 • BIST 100
  %

Günlük Faiz Nasıl Kazanılır?

Ekonomi piyasalarındaki düzensiz iniş ve çıkışlar herkesin endişeye kapılmasına yol açıyor. Önemli miktarlarda yatırım yapanlardan tutun da gündelik yaşamında ekonomiyle çok yakın olmayan kişiler bile belli oranlardaki birikmişlerinin değer kaybetmesinden çekiniyor. Halihazırda tümünden ekonomi sallantıya girince insanlar yatırım gerçekleştirdikleri alanlardan bile vazgeçip yenilerine yönelmeyi planlıyor. Nihayetinde azımsanmayacak bir kesim var ki düşük riskli araçlara yönelip parasını enflasyondan korurken fazla olmasa da tatmin edebilecek karı kabulleniyor. Türk Lirasının son yıllardaki kaybı insanları dövize, madenlere itse bile devamlı olarak elinde TL bulundurması gereken vatandaşlar mevcut. Dolayısıyla çok zaman geçmeden kullanılması gereken miktar gün gün değer kaybedince örneğin günlük faiz dışında mevduata yatırılamıyor. Günlük faiz nasıl kazanılır veya iyi kazanç sağlar mı derseniz elbette verilebilecek çeşitli cevaplar var.

Vadesiz Faiz Hesabından Günlük Faiz Kazanmak

Mevduat faizine genel pencereden bakıldığında minimum 32 günden başlayıp artan vadelerle kazanç imkanı sunmaktalar. Gelgelelim bankacılık hizmetlerindeki artan çeşitliliğe mevduatlar da katıldı ve insanların neredeyse finans kuruluşlarından uzak kalması imkansız haline geldi. 30 küsür günlük bekleme zorunluluğu olmadan 1 günde kazanılan parayı hesabınıza yansıtan bankalar mevcut. Gece 3 ile 5 arasında yatar ve sonrasında isterseniz meblağı çekseniz bile kazancınızdan eksilme olmaz. Kampanyalı oranlarla hizmet veren kurumların dışında genel manada günlük faiz oranları normal mevduata göre düşüktür ancak vade bozma derdi olmadığından öne çıkmaktadır. Belirttiğimiz şekilde asgari ücretle çalışıp ay boyunca kenara birkaç kuruş atanlar dahi son moda faiz alternatifi sayesinde 1 hafta sonra kullanacağı paradan faiz getirisi sağlayabiliyor.

En Yüksek Günlük Faiz Veren Banka Hangisidir?

Bankalar ekseriyetle kaynak toplarken uzun vadeli borçlanmayı severler. Çünkü belirlenmiş vade boyunca miktarı kullanabildiğinden aynı seviyede getiri de sağlar. Haliyle 1 günlük veya 1 haftalık faiz tatmin edici gelmez. Yine de nakit sıkıntısı çekilen bu dönemlerde gelen hiçbir kimseye de hayır demezler. Dolayısıyla düşük vadelerden bahsettiğimiz için faizleri de olabileceği kadar minimum düzeyde tutarlar. Çoğu finans kuruluşunun günlük faiz ya da birikim faizi denilen hizmeti vermediğini görmeniz bile mümkündür. Ancak işleyişini bunun üzerine kurmuş piyasa standartlarında belki de üstünde imkan sunan kurumlar da yok değil.

ING Bank, adını duyurduğu ilk günden bu yana vadesiz faiz kazancıyla yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Özellikle televizyon ve internet reklamlarına baktığınızda bu detayla övünmekteler ve övündükleri gibi ek şart aramadan günlük faizi hesabınıza yansıtmaktalar. ING Bank müşterisi olduğunuz ilk yıl E-Turuncu hesabınıza 1 Yıllık Hoşgeldin Faizi tanımlanır ve avantajlı oranla sene boyunca sermayenizi katlarsanız. Seneniz tamamlanınca ING kartınızla ay boyunca 750 lirayı aşan harcama gerçekleştirdiyseniz yine benzer biçimde günlük olarak faiz kazanılır. Nakit sirkülasyonu yüksek kişilerin bu hizmetten faydalanmasını önerebiliriz.

YORUMLAR YAZ