• YARIM ALTIN
  8.150,00
  % -0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2208
  % 0,12
 • € EURO
  35,0250
  % 0,08
 • £ POUND
  40,9807
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4523
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3565
  % 0,28
 • BITCOIN/TL
  2294380,285
  % 6,29
 • BIST 100
  %

Evde Nasıl Para Kazanılır ?

Birinci dalga korona da bilindiği gibi 3 ay evlerimizden neredeyse çıkamadık. Dolasıyla birçoğumuz işlerine gidemedi. Özel şirketler işçi maaşlarını ödeye bilse de, bireysel şirket ve firmalar işçi maaşları veremedi ve hatta patronlar bile büyük bir malî sıkıntıya girdi. Neyse ki gereken tedbirler kapsamında insanlar tekrar iş yerlerini açarak zararlarını telafi etmeye başladı.

Fakat insanların bazı tedbirsizlikleri yüzünden virüs tamamen yok olmak üzereyken yeni vaka sayılarında birden yükselmeler başladı. Buda koronada ikinci bir dalga mı? Geliyor sorusunu gündeme getirdi. Bazı yasaklardan da anlaşılacağı gibi her an evlerimizde tekrar kalmaya ve kepenk kapatmaya başlayabiliriz.

Dolayısıyla bu durum da evde nasıl bir iş yaparsak kazanç sağlayabiliriz diye araştırmaya başlamalıyız. Sizin için evde hangi işlerin kâr getireceği ve ilerde ek iş olarakta kullanabileceğiniz bazı iş sektörlerini araştırdık. İşte onlardan bazılarını şu şekilde sıralandırıyoruz.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde yemek yaparak para kazanmak her zaman kârlı bir iş sektörü olmuştur. Özel gün ve yemeklerde, iş yerlerine öğün olarakta yemek yapıp servis etmeniz size oldukça kârlı bir iş sektörü sağlayacaktır. Evde yemek yapmanın vergi ödemek, kira ödemek gibi bir götürüsü de yok. Yapmanız gereken tek şey yemek için gereken malzemeleri almak olacak.

Zaten bu malzemeleri de kazancınızın bir kısmında alabileceksiniz. Yemek sektörü her zaman devam eden bir sektör olduğu için paradan yana bir sıkıntınızda olmayacaktır. Koronalı günlerde ise bazı iş yerleri açık olduğundan oralara yemek servisi yapabilirsiniz. Ya da mantı, hamur kesme gibi her marketlerde satılmayan ürünlerin siparişini alarak yine kazancınıza kazanç ekleyebilirsiniz.

İnternette Yazı Yazarak Para Kazanmak

Bilgisayarda vakit geçirmeyi seven birisiyseniz bazı sitelerin içeriklerini hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Bir sosyal medya danışmanı yardımıyla sitelerden yazı siparişi alarak istenilen başlıklarda makale yazıp para kazanmanız mümkün. Bunun için internetinizin arama butonuna yazı yazarak para kazanmak şeklinde yazı yazarak ulaşım yerlerine bakabilirsiniz. Yine eğer video editliği gibi işlere yatkınlığınız varsa video editlemekle ilgili iş yerlerini araştırabilirsiniz.

Tekstil, Boncuk Ürünleriyle Para Kazanmak

Bazı tekstil firmaları evlere iş veriyorlar. Bunun sebebi ise hem işçilere maaş vergileri ödemiyorlar, hem de iş yerinde fazla insan yeri kaplamamış olmalarıdır. Bu sayede evdekilerde, iş sahipleri de kâr elde etmiş olabiliyorlar. Sizde çevrenizde veya internetten araştırarak evinize iş isteyerek boncuk nakış işi alabilirsiniz. Bütün ev sakinleriyle yakabileceğiniz bu kolay işle hep beraber evinizi geçindirebileceksiniz.

Çağrı Merkezinde Çalışarak Para Kazanmak

Bazı firmalar, özellikle yabancı ülkede bulunanlar Türkiye’deki ortaklarıyla iletişim sağlayabilmek veya şirketlerinin düzenli telefonlarına bakabilecek sekreter elemanlara ihtiyaç duyarlar. Bu işi normal zamanlarda da evde tercih eden şirketlerde bulunmaktadır.

Yalnız Koronalı günler hemen hemen her şirket evden çalıştığı icin virüsün etkisinin olduğu zamanlarda bu size çok is fırsatı sunacaktır. Örneğin patronunuzun ofis planlarını bile siz evden takip edebilirsiniz. Toplantı yapılacak kişileri arayarak, toplantı günlerine kadar herşeyi evden bilgisayarınızla ayarlamanız mümkün olacaktır.

Evde Paketleme Yaparak Para Kazanmak

Bilindiği gibi herşey makinalı sistemle mümkün olamıyor. Ya da bazı şirketler paketleme makinasını pahalı buluyor ve insan üzerinden paketleme yapmayı amaçlıyor. Buda birçok insana istihdam alanı sağlıyor ki buda evinizde rahat bir şekilde çalışmak demek.

Sizde çevrenizde varsa paketleme şirketlerinden eve iş alabilir veya internetinizden evlere paketleme işi veren firmaları araştırarak eve iş isteyebilirsiniz. Tabi firma araştırırken güvenilirliğini de araştırmayı unutmayın.

YORUMLAR YAZ
 • ErkanAkdas4 yıl önce
 • biraz emek biraz sabır ile yapılabilir işler