• YARIM ALTIN
  8.171,00
  % -0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2163
  % 0,11
 • € EURO
  35,0360
  % 0,12
 • £ POUND
  40,9924
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,4506
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3564
  % 0,26
 • BITCOIN/TL
  2285777,666
  % 6,10
 • BIST 100
  %

Ev Hanımları İçin İş Fikirleri

Ev hanımları için iş fikirleri nelerdir? Pandemi döneminde pek çok kişinin işsiz kalması, bireysel aile ekonomisini de derinden vurdu. Pek çok kişinin işsiz kalması nedeniyle, ev hanımları da evden çalışarak bir miktar gelir elde etmenin yollarını aramaya başladılar. Peki ev hanımlarının evden çalışarak gelir elde edebilecekleri kaynaklar nelerdir? Ev hanımları için iş fikirleri nelerdir?

Ev Yemekleri Yapın

Ev hanımları için iş fikirleri listemizde en önemli işlerden biri, evde yemek hazırlayıp satmak olacaktır. Biliyorsunuz ki, taze gıda sektörü kâr marjı oldukça yüksek bir sektördür ve yüzde 300’lere varan kar oranları ile satış yapmak mümkün olmaktadır. Sizlerde bu sektörün bir parçası olmak ve bir miktar gelir elde etmek için ev yemekleri yapabilir ve esnafa çevre evlerde yaşayan yaşlı veya bekar veya bakıma muhtaç kimselere satabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Genelde bu işte kâr marjı yüksek olduğundan, topladığınız tüm hasılatın %70’i kar olarak size kalmaktadır.

Pasta ve Benzeri Ürünler Yapın

Pasta, kurupasta gibi çeşitli ürünler yaparak toplu bir şekilde organizasyon, catering firmalarına satabilirsiniz. Tek seferde toplu olarak yapıp satacağınız bu ürünler ciddi anlamda kar elde etmenizi sağlayabilmektedir. Biliyorsunuz ki, çeşitli organizasyon ve etkinliklerde pasta ve benzeri ürünler ciddi ilgi görmektedir ve bu ürünler düşük maliyetler ile hazırlanabilmekte ve toplu olarak satılabilmektedir. Çeşitli organizasyon firmaları ile anlaşabilir ve onlara toplu olarak pasta, kurabiye üretip satabilirsiniz.

İkinci El Eşyaları Satmak

Dolap adı verilen bir uygulamada, kullanmadığınız veya gereksinim duymadığınız eşyaları satarak gelir elde edebilirsiniz. Bazı kişiler, özellikle taşınma sürecinde hiç kullanmadıkları pek çok eşya ve benzeri giysi fark etti ve bunları ikinci el bir giyim, eşya uygulaması olan dolap.com’a yükledi. Tüm satışlardan 1,500 liralık bir gelir elde ettiler ve bu konu hakkında çok şaşırdılar. Kimse evde gereksiz olarak duran 1,500 lira değerinde bir eşya veya eşyalar olduğunu bilmez.

Çocuk Bakın

Ev hanımları için iş fikirleri listemizde önemli bir sırada yer alan çocuk bakıcılığı gerçekten de çok önemli bir iş fikri diyebiliriz. Türkiye’de yapılan araştırmalarda, çocuk bakıcılığı yapan bireylerin ortalama aylık kazancı 4 bin 230 lira civarında. Bu rakam, tam zamanlı olarak çocuk bakan ve haftanın en az 6 günü çalışan kişiler için geçerlidir.

Özel Ders Verin

Özel ders vererek yüksek gelirler sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Ev hanımları için iş fikirleri listemizde bulunan özel ders vermek, ortalamanın üzerinde kazanç elde etmenizi sağlayabilir. Eğer çevrenizde küçük veya orta yaşlarda çok fazla çocuk varsa onlara özel eğitim vererek kazanç elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz kazançlar da eğitim sıklığına göre değişecektir.  Haftada 10 saat özel ders veren birisi ayda ortalama 5-6 bin lira gelir elde edebilirken, haftada 20 saat özel ders veren biri 10 bin lira gelir elde edebiliyor.

Evde Ütü Yapmak

Ev hanımlarının gelir elde edebileceği kanallardan biri de evde ütü yapmaktır. Sakın ola ki bu işi kazançsız düşünmeyin. Kuru yıkama ve ütüleme sektörü Türkiye’de her geçen gün büyümeye devam ediyor. Özellikle, işe giden ve çalışan pek çok insan kıyafetlerini ütüleyemiyor ve bu da büyük bir sorun teşkil ediyor. Evde ütü yaparak para kazanmak mümkün genelde bu işi yapanlar, tam zamanlı çalıştıklarında 150 lira ederinde bir hizmet üretebildiklerini söylüyorlar. Sizlerde bu şekilde çalışabilir ve ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ