• YARIM ALTIN
  8.506,00
  % -0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5038
  % 0,08
 • € EURO
  34,7826
  % -0,12
 • £ POUND
  40,2943
  % -1,04
 • ¥ YUAN
  4,5009
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3457
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  2102937,382
  % 0,52
 • BIST 100
  9.693,46
  % 1,77

Eminevim’den Ev Almak Mantıklı Mı?

Para biriktirenlerin veya bankalardan kredi çekenlerin önemli bölümünün hedefi genellikle ev almak oluyor. Çünkü belli başlı ihtiyaçları kenarda bulundurulan nakitle çözmek mümkün kılınsa bile ev fiyatları günden güne arttıkça ay boyunca kenarda tutulanlar yeterli gelmiyor ve dışarıdan ekstra bir kaynak ihtiyacı doğuyor. Haliyle mal, mülk, konut sahibi olmak için de belirli peşinat hazırsa kredi çekmek yoluna gidilip bankanın şart koştuğu faizi ödemek durumunda kalınıyor. Halihazırda ele geçen maaşla geçinmek bile zorluklarla doluyken üstüne ciddi meblağlardaki fazladan borcu ödemek uzun vadede diğer ihtiyaçları karşılamak ve birikim yapmak adına negatif etki bırakıyor. Bunun haricinde, kredinin ekonomik ve teknik yanlarının dışında dini açıdan krediyi ve faizi doğru bulmayanlar var. Dolayısıyla bahsettiğimiz görüşteki vatandaşlara hizmet edebilmek amacıyla da bir süredir katılım bankacılığı ya da bilinen ismiyle İslami bankacılık modelleri varlığını sürdürüyor. Ayrıca özellikle kredisiz ev almak veya araba almak isteyenlere yönelik imece usulüyle çalışan sistemler de var. Bu sistemlerin en çok tanınanı ise Eminevim‘dir ve çokça insana konut alabilme imkanı tanımıştır. Peki genel manada herkes için Eminevim’den ev almak mantıklı mı tarzında sorular da gelmiyor değil. Cevap ise sistemin işleyişi hakkındaki bilginize ve sizin ekonomik durumunuza göre değiştiği söylenebilir.

Eminevim’den Ev Almak Kolay Mı?

Çeşitli sosyal medya ve sözlük platformlarında yardımlaşma modeliyle ev verilen sistem hakkında yorumlar yapılmaktadır. Kimileri pozitif kimileri de negatif konuşunca, girişmeye hazırlanan vatandaşların da akıllarında soru işaretleri oluşuyor. Örneğin kredi almadan ev almak konusunda ısrarcı kişiler avantajlarını anlatırken bazıları da ortaya çıkan dezavantajlardan bahsediyor. Elbette şartlar ne olursa olsun, Eminevim’den ev almak kolay mı derken bir konutun fiyatını tamamlamak üzere harcayacağınız ciddi bir çaba olduğunu önceden kabullenmelisiniz. Neticede bedavadan bir şey elde etmek pek mümkün değildir. Eminevim sistemi içerisinde istediğiniz her yerden faizsiz ev alabiliyorsunuz. Seçenekler arasından kendinize uygun metodu seçtikten sonra sıranın size gelmesini bekleyerek taksitleri karşılamalısınız.

Eminevim İle Ev Sahibi Olmak

Belirttiğimiz şekilde düzen imecedir ve yardımlaşarak kişilere ev aldırılır. Dolayısıyla sizin dışınızda seçtiğiniz gruba göre belirli sayıda insanlar vardır. Yine evin değeri ölçülerek vade alternatifleri önünüze çıkarılır. 60 ay ile 120 ay arasında şanslar varken vadenin sayısı grupta bulunan kişi sayısına denk gelmektedir. Söz gelimi 120 ay boyunca taksit ödenmesi söz konusuysa grupta da 120 kişi var demektir. Her ayda taksitlerin birleştirilmesiyle kuranın çıktığı kişi, Eminevim ile ev sahibi olmaktadır.

Detaylı biçimde Eminevim taksit miktarı nedir diye sorulduğunda bu miktarın peşinatın karşılanmasının ardından talep edilen meblağın gruptaki kişi sayısına bölünmesiyle belirlendiği söylenebilir. Örneğin evini alan taraf ile şimdilik ödemelerine devam eden tarafların ödeyeceği vade tutarı da farklıdır. Nihayetinde kuranın çıkmadığı bireylerin aynı zamanda kira ödediği göz önünde tutularak bütçe dengesini bozmayacak biçimde ödemeleri düzenlenir. Devamında da ev alınırsa ödenen miktarda artış yaşanır. Pek tabii ki artışın tek seferlik olduğunu ve ekstradan artış gerçekleşmeden vade sonuna kadar sabit ödendiğinin altını çizmeliyiz.

Eminevim’den Ev Almak En Fazla Ne Kadar Sürer?

Halihazırda sistem kredisiz, faizsiz, İslami şartlarla ev alma prensibine dayandığından ilk evi kimin alacağı da yine şansla çıkmaktadır. Noter huzurunda kura çekilip şanslı kişi belirlenir. Kabaca Eminevim ev alma grup kuralarında 120 aylık kuraya katılırsanız en fazla vade miktarının yarısına kadar beklersiniz ve sonucunda 60 ay bittiğinde evinize kavuşursunuz.

Eminevim Faizsiz Ev Alma

Yetkililer başvuruda bulunanlara ekonomik seviyelerine, ödeme yeteneklerine ve ev alma isteklerine bakarak birçok alt sistem alternatif sunmaktadır. Çekilişli, peşinatlı, vade ortası, kısaltılmış vadeli, sabit yardımlı çekilişli, değer artışlı biçiminde yöntemler uygulanmaktadır.

Eminevim’den Ev Almak Mantıklı Mı?

İşleyişin genel kapsamını kafanızda oturttuysanız sonrasında diğer yöntemlerle kıyaslamalısınız. Bankaların konut kredi detaylarını beğenmiyorsanız ve faizsiz, sadece organizasyon ücretiyle yolunuza gitmeyi amaçlıyorsanız Eminevim’den ev almak mantıklı olabilir. Noterde şeffaf olarak kura çekilmesi de yine gönlünüzü rahatlatabilecek bir diğer özelliktir. Ayrıca kurumun değil de sizin istediğiniz yerdeki evin alınabilmesi de cezbedici faktörlerden birisidir. Sisteme girişin ardından ödemeler sağlanırken geçim sıkıntısı yaşarsanız taksileri dondurma imkanınız dahi bulunmaktadır.