• YARIM ALTIN
  8.144,00
  % -0,52
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2181
  % 0,12
 • € EURO
  35,0314
  % 0,10
 • £ POUND
  40,9911
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,4520
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3569
  % 0,36
 • BITCOIN/TL
  2294628,542
  % 7,58
 • BIST 100
  %

Dolar Yükselmeye Devam Edecek Mi? 2022 Verileri Neler Diyor?

Dolar Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Dolar hakkında piyasada dolaşan bir sürü doğru veya yanlış tahmin bulunuyor. Haliyle bu sıralar inişli çıkışlı olan dolar hakkında yorum yapmak biraz zor tabii ki. Doların iç ve dış politika ile doğru orantılı olarak değişme süreci hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz ancak birkaç sayısal veri ve güncel olayları inceleyerek her ne kadar yatırım tavsiyesi olmasa da doğruya çok yakın bir tablo elde edebiliriz.

Dolar Kurunun Artması Nelere Bağlı?

Ekonomi devlerinden biri Amerika ve diğer Avrupa devletleri doların Türkiye kurumda değişikliklere sebep olması anlamında aşırı derecede etkisi olduğu söylenebilir. Bununla beraber halkın kendi ekonomik durumunu güvenceye alması; yastık altında dolar biriktirmesi, doların yükselecek olmasının en büyük göstergelerinden biridir. Ancak son zamanlar tanıtılan yeni bir karar ile halk bankadan kredi çekip dolar alamayacak. Demin belirttiğimiz gibi halkın Dolar kurunu yastık altında biriktirmesi doları yükseltiyor olmasından dolayı devlet Bundan böyle halkın dolar almasının Bir nevi önüne geçmiş olacak. Bu iyi bir fikir mi diye sorarsanız doların düşmesi anlamında kesinlikle güzel bir adımdır. Fakat bu duruma birçok pencereden bakabilirsiniz orası sizin bakış açımıza kalmış bir şeydir.

Şu an Dolar yükselecek mi? sorusuna verilebilecek en güzel cevap; Yüksek ihtimalle ufak adımlarla yükselecek diyebiliyoruz. Ama tabi işin içine farklı parametreler eklenirse; dışardan bir güç doların seyrini değiştirebilirse dolar düşecektir işte durum bundan ibaret böyle giderse dolar yükselmeye devam edecek dışarıdan bir güç gelir ise veya buna benzer bir durum yaşanırsa dolar aşağılara doğru inmeye başlayacaktır tabii bunun ne kadar süreceğini bilemeyiz ama tahmin yürütmede elbette yükselecektir. Bu anlattıklarımız yatırım tavsiyesi olmayıp verilere bakılarak yapılmış doğruya yakın yorumlardır.

 

YORUMLAR YAZ