• YARIM ALTIN
  8.171,00
  % -0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2183
  % 0,11
 • € EURO
  35,0388
  % 0,12
 • £ POUND
  40,9956
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,4510
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3566
  % 0,28
 • BITCOIN/TL
  2285777,691
  % 6,10
 • BIST 100
  %

Altın ve Dolar Kuru Makası En Düşük Banka Hangisidir?

Ekonomideki dalgalanmaları birebir tahmin etmek hiçbir zaman mümkün olmamıştır. Finansçı unvanına sahip kişiler bile belli verileri sunarak genel bir perspektif çizerler ve asla net cümleler kuramazlar. Haliyle sıradan vatandaşın yaşadığı geçim sıkıntısının, darboğazın haricindeki ekonomiyi okuyamaması, krizlerde ne yapacağını bilememesi durumunda zarar katlanarak artıyor. Bahsettiğimiz ölçüde Türk Lirası’nın değer kaybı düşünülenden fazla olunca alım gücü ve enflasyon hiç istenmeyen oralara yükseldi. Hal böyle olunca birçok insan birikmişini yabancı kağıt paralara ya da kıymetli madenlere yatırıyor. Uzun vadeler sonucundaki hesaplamalara bakıldığında da mevduat faizinin çoğu zaman enflasyona denk bile düşmediği görülmüştür. Bu yüzden dövize ve altına yatırım her geçen gün trendini arttırıyor. Az riskli ve uzun vadeli kazancın haricinde al sat yaparak para kazanmak konusunda kararlı kişilerin de sayısı hiç az değil. İfade ettiğimiz bütün kesimleri bir araya getirince önemli miktarlarda euro, dolar veya altın alındığını söyleyebiliriz. Alırken minimum kayıp yaşamak adına da kur makası düşük bankalar ile çalışılmak amaçlanıyor. Piyasadan pek haberdar olamayanlara hitap edecek şeklinde altın ve dolar kuru makası en düşük banka hangisidir sorusunun detaylarını paylaşıyoruz.

Dolar ve Altın Makası En Düşük Bankalar

Sokaktaki vatandaşın, sıradan bireyin yatırım tercihi genellikle yastık altına yönelmekle sonuçlanıyordu. Sadece altın konusunda böyle bir tutum sergilendiği düşünülse de euro ve doları evinde saklayanlar da bolca mevcut. 2000’ların ortalarından itibaren bankacılıkta sunulan hizmetlerin çeşitlenmesi ve istenilen her türde alternatif bulunabilmesiyle herkes kendisine uygun kampanya ve markayla çalışabilme şansını yakaladı. Böylelikle güvenlik, hırsızlık problemi de çekmeden istediğiniz türde yatırımınızı finans kuruluşları üzerinden değerlendirmeniz, işlem gerçekleştirmeniz, biriktirmeniz çok kolay. Örneğin bankadan dolar almak yoğunlukla kullanılsa da son dönemlerde altın hesabı açmak ve kuyumculara göre makası en düşük bankalar daha iyi getiri sağlıyor.

2020 yılında kambiyo vergisinin hem altına hem de dolara gelmesiyle birlikte online bankacılık modelinden vazgeçilmeye başlamıştı. Devamında çıkartılan yasayla verginin oranı düşürüldü ve tekrardan cazip gelmeye başladı. Hatta şöyle ifade edebiliriz ki, vergi oranları eskisi gibi yüzde 1 bile olsa kuyumcuların bu haberleri duyarak makaslarını en yukarılara çektiğini tahmin edebilmek hiç zor değil. Haliyle uygun fiyat ve saklama sıkıntısını yaşamadan güvenle yatırımda bulunmak yine bankalar aracılığıyla sunulabiliyor. Her şartta ve anlamda size pozitif yansıyacak alımınızı finans kurumlarından sağlamak istiyorsanız dolar ve altın makas aralığı en düşük bankaları şöyle sıralayabiliriz:

Kur Makası En Az Olan Banka

1. Kuveyt Türk

Özel Finans Kurumu statüsüyle Türkiye’de 1989 senesinden bu yana hizmet veren Kuveyt Türk, katılım bankacılığına yönelenlerin aklına ilk gelen seçeneklerden. Halk arasında faizsiz bankacılık gibi çeşitli isimlerle bilinirken verdiği avantajlarla her kesimin ilgisini çekmektedir. Halihazırda Kuveyt Türk altın ve döviz kur makası en iyi bankalar arasında gösterilebilir fakat bununla kalmayıp dijital şubesi Senin Bankan sayesinde de benzer ve daha üst seviyelerde avantajlı kur imkanı tanımaktadır. Uygun kur makasının yanında diğer bankacılık hizmetlerinde de ya ücret alınmaz ya da ekseriyetle piyasa standartlarının altında bir ücret talep eder.

2. Türkiye Finans

Kuveyt Türk’e benzer özellikleri Türkiye Finans için de sıralayabiliri ancak bu kurumu benzerlerinden ayıran en önemli özellik TFX Target adındaki finans uygulamasıdır. Yazımızda belirttiğimiz iyi makas ve yatırım amaçlı döviz, altın alımının haricinde anlık al sat konusunda da yoğunluğun tercihidir. Uygulama içerisinde talepler oluşturarak kurlar belirli seviyelere geldiğinde otomatik alım veya satış gerçekleştirir ve aktif biçimde mesai harcamasanız bile sermayenizin üzerine kar koymanızı sağlar.

3. Enpara

Dijital bankacılığın ilk örneği olmasıyla akıllardan asla silinmeyen bir imaj yaratan Enpara.com, Finansbank’ın bir hizmetidir. Haliyle Finansbank’taki kolaylıkların üstüne fazlası eklenerek şubesiz bankacılık altyapısıyla müşterilere sunulmakta. EFT ve havalelere masraf almamasıyla kazancınıza destekte bulunurken piyasa şartları nazarında cazip gelecek altın ve dolar makası vardır.

4. HSBC

Kurumsallık noktasında önerilen ve şube sayısının azlığına rağmen yüksek miktardaki müşteri sayısıyla öne çıkan HSBC yine döviz yatırımı, altın birikimi yapmayı amaçlayanları kaliteli hizmetleriyle karşılamaktadır. Eğer maaşınızı buradan alıyorsanız yine dediğimiz gibi standart kolaylıkların fazlasını bulabilirsiniz.

5. Ziraat Bankası

En büyük ölçekteki kamu bankalarından biri olarak gösterilen Ziraat Bankası, tasarruf için seçilebiliyor. Ayrıca maaşı bu kuruma yatanlar düşünülünce direkt Ziraat Bankası’yla çalışıp ekstra bir kurumla uğraşmak istemeyenler var. Ücretlendirmelerinin, makaslarının piyasa şartlarıyla orantılı olduğunu belirtebiliriz.

YORUMLAR YAZ