• YARIM ALTIN
  8.147,00
  % -0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2224
  % 0,12
 • € EURO
  35,0211
  % 0,07
 • £ POUND
  41,0060
  % 0,17
 • ¥ YUAN
  4,4529
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3564
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  2294380,637
  % 6,29
 • BIST 100
  %

2022’de Para Kazandıracak Sektörler Nelerdir?

2022 yılında hangi sektörlerin daha fazla para kazandıracağı merak konusu oldu. İnsanlar fazla para kazanmanın yanı sıra kolay da para kazanmak istiyorlar. Herkes için rahat bir yaşam ve ekonomik özgürlük çok önemli.

Her işte ne kadar para kazanıyor olursanız olun mutlaka çaba göstermeniz gerekecek. Bazı işler sermaye ile fiziksel uğraş gerektirdiği gibi bazı işler de bilginizi kullanarak para kazanmanızı sağlar.

Eğer sermaye olmadan bir işe girişmek istiyorsanız önce yılın güncel çok para kazandıran sektörlerine göz gezdirmelisiniz. Bu işleri inceledikten sonra yol haritanızı buna göre çiz3005mek sizin için daha kolay olacaktır.

Para Kazandıracak Sektörler

l E-Ticaret yaparak para kazanmak

Teknolojinin günümüzde giderek daha da gelişmesi beraberinde yenilikler de getirdi. Artık çoğumuz tüm işlerimizi internetten kolayca halledebiliyoruz. Özellikle giyim, kıyafet, mobilya gibi internet üzerinden yapılan alışverişlerin istatistikleri giderek artıyor.

Bunların yanı sıra haberleri bile internet üzerinde takip edebiliyoruz. Aradığımız herhangi bir kitabı indirmek ya da araştırmalarımızı oradan yapabilmek bizlere kolaylık sağlıyor.

E-Ticaret ile satış yapan insanların para kazanma oranı yüksek ve en çok para kazandıran sektörlerde de yerini alıyor. Bu işe başlamak istiyorsanız ne yapmalısınız? Bu sorunun cevabı birkaç adımdan ve sizin gayretinizden ibaret.

Önce işe satmayı planladığınız ürünleri belirleyerek başlayın. Örneğin; bebek ürünleri, kadın giyim, çanta veya ayakkabı gibi kategorilere karar verin. Ve bu ürünleri depolamanız ve stok konusunda sıkıntı çekmemeniz de çok önemli.

İkinci adımda kendinize ya bir internet sayfası ya da sosyal medya hesabı açmanız. Önerim ikisinin de var olması. Ürünleri daha rahat inceleyebilmek için güzel tasarımlı bir sayfa açmanız aynı zamanda size kurumsallık ve profesyonellik sağlar. Sosyal medya hesaplarında da daha çok kişiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için bir düzen oluşturulması gereklidir.

l Konsept kafeler ile para kazanmak

Kafelere şu an günümüzde sokak aralarında veya caddelerde her an denk gelebiliyoruz. Çok fazla tercih edilen ve iş konusunda akla ilk gelen sektörlerdendir. Fakat çok fazla yerde kafelere denk gelince bu işin kazancı biraz düşüyor.

İnsanlar yemek yemenin veya bir şeyler içmenin yanı sıra belli konseptlere sahip olan kafelere dikkatlerini çektiği için de giriyorlar. Fotoğraf çekmek tabii ki de başlıca nedenler arasında yer alıyor. Bu yüzden konsept bir kafe açmak size iyi bir para kazandırabilir. İlgi çekici fotoğraflar, tabelalar, biblolar ve menüler ile ilgi çekebilirsiniz.

Örneğin; Yeşilçam konseptli gibi ilgi çekici kafelerin ziyaret sıklığını oranlardan görebiliyoruz. Özellikle son dönemlerin popüler konseptleri arasında çok fazla çay çeşidi sunan ve vintage ruhuna sahip kafeler yerini alıyor.

Bu işe girmek için belli bir miktarda sermaye ortaya koymanız gerekiyor. Peki, ne kadar miktar gereklidir? Ortalama bir fiyat söyleyecek olursak 100 bin TL diyebiliriz.

Bu işin kâr oranı nedir diye sorarsanız ortalama bir oran olarak %40 ve üzeri diyebiliriz.

l Online eğitim sağlayarak para kazanmak

Özellikle son iki yıldır süren bu pandemi sebebi ile de online eğitimler çokça popüler oldu. Artık internetin gelişmesi ile evde veya istediğimiz herhangi bir yerde de online eğitim ile kendimi geliştirebilmekteyiz.

Yine bu madde de bu yıl için en çok para kazandıracak sektörler arasında yer alıyor. Dilediğiniz şekilde bu işi yapabilirsiniz. Dil eğitimleri, akademik eğitimler, sınavlara yönelik eğitimler vb. online olarak oldukça ilgi görmektedir.

Sizler de yetenekli olduğunuz bir konu üzerinden ilan vererek ya da birkaç siteye kayıt olarak eğitim verip kazanç sağlayabilirsiniz. Örnek olarak; Udemy gibi siteleri ziyaret edebilirsiniz.

l Emlak işleri ile para kazanmak

Son zamanların artan göçleri ile beraber konut arayanların sayısı da arttı. Emlak işleri iyi hizmet ve sağlam bir çevre ile en çok para kazandıran sektörlerdendir. Yaptığı işlerde aldığı komisyonlar ile iyi gelir elde edebilir.

Eğer bu işi yapmaya kararlı iseniz emlak ofisi açmalısınız. Daha önce bir emlakçının yanında çalışarak bu işi öğrenmek daha yararlı olabilir. Ev, arsa, dükkân gibi kiralama işlemleri ile iyi oranlarda kâr elde edersiniz.

l Reklam işleri ile para kazanmak

Sosyal medyada yapılan reklamların sayısı fazlası ile arttı. Çünkü firmalar en hızlı yoldan bu şekilde kendilerini duyurabileceklerini bilirler. Genelde internet daha fazla tercih edilir.

Bu kısımda da onların ihtiyacı olan bir reklam yöneticisi gerekli. Sizin de sosyal medya platformları, grafik tasarımı, reklam yönetimi hakkında bilgileriniz varsa bu pozisyon size uygun olabilir. Zamanla bu işlere olan ilgi ve ihtiyaç arttığında geç kalmış olmamak için mutlaka bakmalısınız.

Firmalar ve reklamlar arasında değişkenlik gösterebilir fakat ortalama en az 1500 TL kazanabilirsiniz.

l Hazır ofis kiralayarak para kazanmak

Çok fazla şirketin ofis kiralama ihtiyacı olur. Az personeli bulunan şirketler de yüksek fiyata kiralama yapmazlar. Bu nedenle paylaşımlı ofisleri kullanırlar. Bu ofislerin içerisindeki olanaklar yeterli olduğundan hem de uygun olduğundan çok rağbet görür.

Ofis kiraladığınız firmanın size sunduğu şartlara göre isterseniz ufak bir oda isterseniz de kampüs alanlarından bir masa kiralayabilirsiniz.

Kendinize ait yeriniz varsa bu iş size göre olabilir. Bazı evraklar ve güzel bir dizayn ile hazır ofis hazırlayabilirsiniz. Ve bu şekilde de belirlediğiniz fiyatlarda kiralamalar yapabilirsiniz.

 

YORUMLAR YAZ